Son Haberler
Anasayfa » Haberler » The Chesley Award Kazananları Açıklandı

The Chesley Award Kazananları Açıklandı

The-Scroll-of-Years

Dünyaca ünlü çizerlerin, yaptığı fantastik ve bilimkurgu tarzındaki sanat eserleri ile katıldıkları The Chesley Award‘ın kazananları açıklandı.

Association of Science Fiction and Fantasy Artists tarafından düzenlenen yarışmanın kazanan isimler Londra’da düzenlenen Loncon 3 – 72. World Science Fiction Convention’da duyuruldu. Aday olan Kerem Beyit de ödül alarak bizleri gururlandırdı.

Kategoriler, adaylar ve kazananların listesi şöyle:

* Kazanan kişiler kırmızı ve kalın harflerle belirtilmiştir.

Todd Lockwood - A Natural History of DragonsEn İyi Kapak İllüstrasyonu: Sert Kapak

Todd Lockwood – A Natural History of Dragons by Marie Brennan
Jason Chan – Lost Covenant: A Widdershins Adventure by Ari Marmell
Kekai Kotaki – Quintessence by David Walton
Maurizio Manzieri – Book of Iron by Elizabeth Bear
Michael Whelan – A Memory of Light by Robert Jordan & Brandon Sanderson
Allen Williams – Light Reading, Queen Victoria’s Book of Spells, edited by Ellen Datlow and Terri Windling

En İyi Kapak İllüstrasyonu: Karton Kapak

Kerem Beyit - The Scroll of YearsKerem Beyit – The Scroll of Years by Chris Willrich
Jason Chan – Harbinger by Phillippa Ballantine
Julie Dillon – Ancient Discovery; Crossed Genres Magazine 2.0 Book One; Crossed Genres Publications
Justin Gerard – Power Under Pressure (The Society of Steam) by Andrew P. Mayer
Dehong He – Shield of Sea and Space by Erin Hoffman

En İyi Kapak İllüstrasyonu: Dergi

Dan Dos Santos - Fables-136Dan Dos Santos – Fables #136 Vertigo
Julie Dillon – Elliptic, Clarkesworld
Maurizio Manzieri – The Magazine of Fantasy & Science Fiction
Cynthia Sheppard – Bull Spec

En İyi İç İllüstrasyon

Brian Kesinger - Walking Your OctopusBrian Kesinger – Walking Your Octopus
Robert Hunt – “Fire Above, Fire Below” by Garth Nix
John Jude Palencar – “A Terror” by Jeffrey Ford
John Picacio – “The Button Man and the Murder Tree” by Cherie Priest
John Picacio – The Good Life
Greg Ruth – “Dragonkin” by Lavie Tidhar
Greg Ruth – The Running of the Bulls, The Running of the Bulls by Harry Turtledove

En İyi 3 Boyutlu İş

Devon Dorrity - Queen of the OceanDevon Dorrity – Cecaelia, Queen of the Ocean, clay
Thomas Kuebler – Krampus the Yule Lord, mixed
David Meng – Leatherback, resin
Michael Parkes – Goddess of the Hunt, 1/2 life-size bronze
Forest Rogers – Goblin Spider, Kato polyclay
Vincent Villafranca – Star Smith, bronze

En İyi Yayınlanmamış Renkli İş

Donato Giancola - Huor and Hurin Approaching GondolinDonato Giancola – Huor and Hurin Approaching Gondolin, oil on linen
Rhea Ewing – Ancestor Series – Neanderthal
Stephanie Pui-Mun Law – Ships Passing in the Night, watercolor
Dave Leri – Death Squealer, oil on masonite
Annie Stegg – Lilaia the Naiad, oil on paper

En İyi Yayınlanmamış Siyah-Beyaz İş

Ruth Sanderson - The DescentRuth Sanderson – The Descent or Persephone, scratchboard
Justin Gerard – The Fox Princess, pencil
Rebecca Guay – Tender Morsels, graphite
John Picacio – La Luna
Travis Lewis – Bone Collector, graphite

En İyi Ürün İllüstrasyonu

Julie Bell and Boris Vallejo - Jeannie's KittenJulie Bell & Boris Vallejo – Jeannie’s Kitten, IlluXCon 6 promotional art
Mitchell Bentley – 2014 Space Art Calendar
Julie Dillon – 2014 Llewellyn’s Astrology Calendar June 2013
Justin Gerrard – “Morzag! Lord of Destruction” poster
Iain McCaig – Call of the Muse, Spectrum 20 Call for Entries poster
John Picacio – El Arpa (Loteria Card Illustration from Lone Boy)

En İyi Oyun İllüstrasyonu

Lucas Graciano - The Last Stand of Thorin Oakenshield for The Battle of Five ArmiesLucas Graciano – The Last Stand of Thorin Oakenshield for The Battle of Five Armies Board Game Ares Games
Tyler Jacobson – Ruric: Thar the Unbowed (2014 Core Set Magic card)
Todd Lockwood – Observant Alseid (“Theros” Magic card)
David Palumbo – Serene Rememberance (“Gatecrash” Magic card)
Steve Prescott – Prognostic Sphinx (“Theros” Magic card)
Chris Rahn – Ashen Rider (“Theros” Magic card)

En İyi Sanat Yönetmeni

Irene Gallo – Tor & Tor.com
Lou Anders – Pyr
Irene Gallo – Tor & Tor.com
Lauren Panepinto – Orbit Books
William Schafer – Subterranean Press
Jon Schindehette – Wizards of the Coast

Yaşamboyu Sanat Başarı Ödülü

Jim Burns
Kinukyo Craft
Diane Dillon
Drew Struzan

Adayların çizimlerin buradan görebilirsiniz.