Haberler

Can Abanazır Hocamızı Kaybettik!

can-abanazirTürkiye’de fantastik ve bilimkurgu anlamında pek çok kişiye önayak olmuş, bu konuda önemli bilgiler vermiş olan Can Abanazır hocamızı maalesef bu sabah kaybettik.

Hacettepe Üniversitesi’nde FRP Kulübü kurulmasına öncülük eden ve öğrencilerini de fantastik kurgu, bilimkurgu konularında engin bilgileriyle yetiştirmiş bir eğitmendi Can hoca. Son dönemde Haliç Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi okullarında İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde öğretim görevlisi olan Can Abanazır, yayınevlerinde fantastik tür ile ilgili kitaplarda da danışmanlık yapmıştır. İskandinav Mitolojisi ve İrlanda Mitleri gibi konularda ülkemizin yetiştirdiği ender uzmanlardandı.

Bu sabah saatlerinde geçirdiği ani kalp krizi sonucu hayata gözlerini yummuş ve aramızdan ayrılmıştır. Cenazesi yarın Konya’da toprağa verilecek.

Ailesine ve sevenlerine sabır, kendisine rahmet diliyoruz. Huzur içinde yat Can hocam; senin elinden aldığımız bayrağı senin öğrencilerin olarak hep yukarıda tutacağımıza söz veriyoruz.

Can hocamızı saygıyla anıyoruz.

can-abanazir-2

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Katmanlar ve Tanrılar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.