Haberler

Bursa’da FRP Etkinliği

bursa-yeni-umut-frp

7 Temmuz Cumartesi Günü Yeni Umut Kitabevi‘nde Bursa’da bir olarak Rol Yapma Oyunları Tanıtım Günü düzenleniyor.

Aylar önce açılmasına rağmen pek duyulmayan Yeni Umut Kitabevi’nde ilk defa Bursa’daki FRP oynamak isteyen oyuncular için bir etkinlik düzenleniyor.

bursa-frp-posterYeni Umut Kitabevi’nden etkinlik için aşağıdaki açıklama yapıldı;

Frp severler buraya, şeklinde bir başlangıç belki biraz abartı olacaktır. Bizleri takip edenlerin bildiği üzere, yeni kurulmuş olan dükkanımızda yapmayı düşündüğümüz bir etkinliğimiz var. Bursa’da FRP (Fantasy Role Playing) sevmek zor iştir. Yıllardır bu gibi şeylere merak sarmış biri olarak bunu söyleyebilirim. Değil oynayacak bir yer, gerekli malzemeleri bile bulmak çoğu zaman imkansız bir hal almıştır. İşte bu yüzden Yeni Umut Kitabevi olarak bizler Rol Yapma Oyunları’na gönül veren Bursalılar için bir girişimde bulunuyoruz. Çizgi roman dükkanımızda Rol Yapma Oyunları Tanıtım Günü düzenliyoruz. Oldukça yeni olan dükkanımızda ilk kez düzenlenen bu etkinliğin mükemmel olmasını beklemek elbette ki mümkün değil. Ancak muhtemel katılımcılar için bir masa, sandalye (merak etmeyin herkese yetecek kadar var.) bol bol kağıt(!) ve en önemlisi rahat rahat oyunlarını oynayabilecekleri bir mekan sunmayı planlıyoruz.

Amacımız rol yapma oyunlarını merak edip de bugüne kadar oynayamamış arkadaşlarımıza rol yapma oyunlarını tanıtmak, öğretmek ve sevdirmek. Ben oynayamam bilmediğim şeyi derseniz izleyici olarak sizi de bekliyoruz. Ben sevmiyorum derseniz de kart oyunlarını deneyebilirsiniz. En azından bir çayımızı içersiniz. Çaylar elbette ki şirketten :) Nasıl bir şey olacağını bizler de sizler kadar merak ediyoruz. Daha sonra devamı gelecek mi inanın bilemiyoruz ama umudumuz var :)

7 Temmuzda Yeni Umut Kitabevi’nde görüşmek üzere.

Kimbilir, belki yeterince hayal kurarsak hanın üzerinde gerçekten bir ejderha görebiliriz…

FRP öğrenmek-oynamak isteyen herkesi bekliyorlar. FRP’nin yanı sıra Elemental ve İTÜ BoGaMi Klubü Board Gameleriyle beraber etkinlik alanında olacaklar.

Yeni Umut Kitaebevi’ne ulaşabilmeniz için Pirinç Han’ın batı kapısından girdiğinizde gördüğünüz merdivenlerden yukarı çıktığınızda Yeni Umut Kitabevi karşınıza çıkacaktır.

Etkinlik ilginizi çektiyse etkinlik sayfası : http://www.facebook.com/events/236965409740189/

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.