Haberler

BOOM! Studios, Netflix ile Yeni Anlaşma İmzaladı

Netflix, çizgi roman uyarlamaları konusunda yeni bir adım attı. Netflix, BOOM! Studios ile yeni ortaklığı duyurdu.

Mouse Guard, Lumberjanes gibi çizgi romanların yayıncısı BOOM! Studios, elinde bulundurduğu çizgi romanların haklarını Netflix anlaşması ile dizi ve/veya filme dönüştürecek. Netflix, daha önce Kingsman ve Kick-Ass gibi çizgi romanları bizlere sunan Mark Millar’ın Millarworld’ünü de satın almıştı. Bu yeni anlaşma, Marvel’ın sahibi Disney’in ve DC’yi kontrol eden Warner Media’nın çizgi roman uyarlamaları söz konusu olduğunda Netflix’i de oyuna sokuyor.

İlk bakışta Netflix’in BOOM! tarafından yayınlanan eserlere dayanan orijinal filmler ve diziler üreteceğine şahit olacağız. BOOM! Studios, 2005 yılından beri çizgi roman yayınlıyor ve daha önce 20th Century Studios ile de anlaşma yapmıştı. Bu anlaşma Ocak 2021’de sona erecek ve geçen yıl Disney / Fox birleşmesinden sonra işler de biraz değişmiş görünüyor. Şimdi Boom!, yönünü Netflix’e çevirmiş görünüyor. Netflix Orijinal Dizisi Başkan Yardımcısı Brian Wright, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

Boom! Studios karakterleri özel, renkli, çeşitliler ve hikayeleri, hepimizde bir şeyler ateşleme gücüne sahiptir. Bu hikayeleri sayfadan ekrana uyarlayıp dünyanın her köşesine yayınlamak için sabırsızlanıyoruz.

Herhangi bir proje veya anlaşmanın finansal detayları açıklanmadı. Disney ile birleşmesinden önce Fox, Mouse Guard film haklarını almıştı. Wes Ball da yönetmen koltuğunda oturacaktı. Muhtemelen Mouse Guard, şimdi Netflix ile ekranlarımıza gelecek.

Boom! CEO’su ve sahibi Ross Richie, anlaşma ile ilgili şunları söyledi;

Yılda 20’den fazla yeni orijinal seri üretiyoruz ve bizim kadar üretken bir firma ile ortak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Boom!’un özgün içerik üreticileri, üst düzey yönetmenler, senaristler ve yapımcılarla birlikte çok güzel işler ortaya çıkaracaktır. En çok satan ödüllü kütüphanemizi işteki en iyi stüdyo ve yeni yayın çağının tartışmasız lideri ile uyarlayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Anlaşma, hem canlı yapım hem de animasyonları kapsıyor ve belli ki iki türde de yapımlar göreceğiz. Aslında Mouse Guard’ı animasyon olarak görmek çok hoş olur bence. Heyecanla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  The Death of Superman Fragmanı Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu