Haberler

Bir Buluşmanın Ardından…

FRPNET Yaz Buluşması 2011

FRPciler yaz sıcağına aldırmadan Beşiktaş’ta buluştu!
Rock N’Coke ile aynı güne denk gelse de FRP’yi sevenler Beşiktaş’ta Pegasus Oyuncak‘ta buluşmayı başardılar. Her türlü sıcak ve tembellik engelini aşmayı başaran(!) oyuncu, GM ve meraklılar, sayısız model ve kitap arasında soluklandı.

Soğuk içecekler ve sandviçler eşliğinde başlayan muhabbet, FRPNET kadrosunun yenilikler ile ilgili açıklamalarıyla devam etti. Masalar dizildi, FRPNET afişleri açıldı ve FRPNET nereden nereye geldi ve 3.0’da neler olacak açıklandı.

Frpnet BuluşmaGelemeyenler için bu etkinliği özetleyelim istedik: 30-40 kişilik bir katılım ile sadece sohbet amaçlı bir buluşma için oldukça hoş bir katılım sağlandı. FRPNET’in kurucusu Kayra Keri Küpçü site ne zaman, nasıl kuruldu anlattı. IRC günlerinden bugüne değişenlerden bahsetti. Ama en önemlisi de FRPNET Convention II’de duyurulan Wizards of The Coast destekli DM/GM eğitimi ve sertifika programı konusundaki açıklamaları oldu. Ardından Art Director ve GM İlker Karaş, sitenin yeni sürümünde oyunculara sağlanacak olan imkanlardan bahsetti. FRPNET 2.0’ı geliştiren İlker, yeni sürümde DM Database sisteminin kavuşacağı özellikleri anlattı. Bunun ardından eski Level editörü Ali Güngör, basın sponsorluklarından, FRP’nin ve sitenin tanıtımından bahsetti. Genel olarak burada buluşma imkanı sağlayan, Sihir ve Saklıkent mirasını devam ettiren Pegasus Oyuncak’a, Lost Library günlerinin ardından Türkiye’de ciddi anlamda FRP ile ilgili yayın yapan FRPNET’e ve bu uğraşa emek veren herkese teşekkür etti. Cosplayleriyle ödül alan Adnan Tahir Ergül ise sitenin gelişimiyle birlikte Cosplay konusunda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Bütün bu konuşmacıların ardından Ilgana romanının yazarı ve ilk nesil FRP’cilerden Özgür Özol da dinleyicilerin karşısına çıkarak Türkiye’de nereden nereye geldiğimizi özetledi. FRPNET’e çalışmalarından ötürü teşekkür eden Özgür, bugün buluşup muhabbet eden, bu hobiye sahip insanların sohbetten üretime geçmesi gerektiğini belirtti. Üretmek isteyen insanlara destek olacağını duyurdu, okurlarının kitaplarını imzaladı ve ardından herkesle birlikte muhabbete daldı.

Bütün bunların üzerine FRPNET’in geleneksel d100 yarışması yapıldı. 1. Turda 10 kişiye FRPNET 3.0 kapalı beta testerı olma imkanları verildi. 2. Turda ise en yüksek atan ilk 5 kişiye fantastik kurgu romanları, AD&D döneminden nostaljik ve kolay kolay bulunmayan maceralar ve FRP zarları hediye edildi. Mutlu ve gülümseyen yüzlerle zaman nasıl geçti kimse anlamadı.

Buluşmamıza katılan herkese teşekkür ederiz. Yepyeni maceralarda buluşmak dileğiyle…

Etkinlik fotoğraflarını görüntülemek için tıklayın…

Yazan: Ali Güngör

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  FRPNET 10. Yaş Kutlama Yarışması Sonuçları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.