Haberler

BilgiCon 2011 / 6-7-8 Mayıs

BilgiCon 2011

Bu sene yepyeni bir convention, başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’deki FRP severlerle buluşacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi Fantastik ve Bilim-Kurgu Kulübü’nün düzenlemekte olduğu ve FRPNET‘in de ana sponsorlardan biri olduğu BilgiCon, 6-7-8 Mayıs tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Santral Kampüsü’nde yapılacak. Basın tanıtımını bizim de basın sponsorumuz olan Türkiye’nin en çok satan oyun dergisi LEVEL‘ın yaptığı ve FRPNET olarak desteklediğimiz Pegasus Oyuncak‘ın da stand açacağı muhteşem bir etkinlik tüm eğlence severleri bekliyor.

BilgiCon 2011 AfişBilgiCon, bilindik FRP conventionlarından ziyade, bir festival olarak düzenleniyor. Açılacak FRP masalarının yanı sıra LAN Game turnuvası, Anime film gösterimleri, Cosplay partisi, Outdoor laser tag, Konsol ve Arcade oyunları ve Paneller var. Çeşitli çizgi roman, kitap, figür ve t-shirt standları da cabası. Herkesin kendine göre bir etkinlik bulabileceği BilgiCon, FRP severler dışında da geniş bir kitleye hitap ediyor ve onları da FRP ile tanıştırmayı hedefliyor.

Etkinlikte Cosplay partisinin dışında festival süresince “Cosplay Türkiye” ve bağımsız Cosplayer’lar kostümlerini gün boyunca sergileyecekler. “Cosplay Türkiye” bir karaoke etkinliği düzenleyecek. Üç gün boyunca, underground müzik grupları konserler verecek.

Her sene düzenlenmesi planlanan etkinliğin bu seneki teması, kampüsün içinde bulunan elektrik santralinin de etkisini güçlendireceği “Steampunk”. 18. yüzyıl sonu ve 19. yüzyıl başındaki modadan etkilenerek 1980′lerde ve 1990′larda ortaya çıkan bir akım olan ve hemen her şeyin buhar gücüyle çalıştığı kurgu dönemi “Steampunk”. Etkinliğin genelinde hissedilecek olan steampunk temasına uygun kostümler giyip giymemek ise tamamen katılımcılara kalmış durumda.

BilgiCon SantralKerem Beyit, Özgür Özol, Yiğit Değer Bengi ve Barış Mustecaplıoğlu panel katılımcıları olarak yer alacaklar. Bunun yanında Ahmet Yiğit Eren tarafından manga çizimi ile ilgili eğitim verilecek.

Daha ilk senesi olmasına rağmen BilgiCon, Türkiye’de “convention” kavramına getirdiği yenilikler ile ortalığı sarsacağa ve uzun yıllar devam edecek bir festivale dönüşeceğe benziyor. FRPNET olarak BilgiCon’u destekliyor; tüm eğlence ve FRP severleri bu dünya standartlarındaki etkinliğe davet ediyoruz.

Etkinlikler:
Masaüstü FRP
LARP (Live Action Role Play)
Outdoor Laser Tag
Cosplay
LAN Game Turnuvası
Quiz yarışması
Anime-Film Gösterimleri
Ateri- Konsol Oyunları
Çizgi roman, figür, kitap, t-shirt Standları
Alternatif Sahne (Konser)
Kostüm Partisi
Manga Workshop
Paneller
Karaoke

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Mehmet Berk Yaltırık ile Korku Dolu Bir Akşam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.