Haberler

Batman, Çizgi Film Olarak Geri Dönecek!

batman-animated-banner

Christopher Nolan’ın Batman üçlemesi son bulmuşken, film hakkında yapılan tartışmalar uzun bir süre bitmeyeceğe benziyor.

İyi ya da kötü olması bir yana Warner Bros, DC Comics ile işbirliğine girerek yeni bir Batman çizgi filmi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Frank Miller’ın dillere destan The Dark Knight hikayesi, Warner Bros tarafından 2 bölümlük bir çizgi filme konu olacak. İlk bölümü 25 Eylül 2012’de ikinci bölümü ise 2013’ün son çeyreğinde izleyicilerle buluşacak.

batman-animated-1Sitemiz üzerinden kendisine Ölmeden Önce Okumanız Gereken 30 Çizgi Roman arasında ilk 10 içerisinde yer bulan Dark Knight Returns’ün hikayesi oldukça ilgi çekici. Şehir tam bir kaos halindeyken 55 yaşına gelmiş Batman, son bir kez, kendilerine Mutants adını veren bir çete ile mücadeleye giriyor.

1986 yılında yayımlanan Dark Knight Returns, Christopher Nolan’ın Batman üçlemesinin son halkası olan Dark Knight Rises’ın da tabanını oluşturan bir hikaye. Oldukça karanlık ve realistik bir yapıya sahip olması elbette Nolan’ın gözünden kaçmayacaktı.

Çizgi Roman’ı bir kenara bırakırsak Çizgi Film Batman severleri oldukça heyecanlandırıyor. Şimdiden film hakkında bir trailer yayımlandı bile. Seslendirmenler ise oldukça başarılı:

– Peter Weller, RoboCop serisinde Alex Murphy’e hayat veren oyuncu Batman’i seslendirecek.
– Ariel Winter, Modern Family dizisinden tanınan genç oyuncu 13 yaşında ki Carrie Kelley yani dişi Robin’i seslendirecek.
– Wade Williams, Prison Break dizisinde tanınan gardiyan. Hatta The Dark Knight Rises filminde gene bir gardiyanı oynuyordu. Williams, DC Comics’in kadrolu seslendirmenlerinden. Daha önce Green Lantern ve Batman seslendirmesi yapan oyuncu bu filmde Harvey Two-Face’i seslendirecek.
– Michael McKean, 80lerde This is Spinal Tap ve Clue filmleriyle ünlnen ve son zamanlarda Smallvile dizinde Perry White’a canlandıran oyuncu Dr. Wolper’ı seslendirecek. Dr. Wolper, Joker’i Arkham Deliler Hastanesinden dışarıya salan bir psikiyatrist.
– David Selby, orijinal Dark Shadows serisinde oynadı. Filmde James Gordon’u seslendirecek.

Umuyoruz bu çalışma da DC Comics’in dikkate değer çizgi romanları Batman: Year One, Under the Red Hood ya da Green Lantern: Emerald Knights film varyasyonları kadar başarılı olur.

İşte Batman: The Dark Knight fragmanı:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Kitaptan Animasyona Bir Warhammer Filmi - Helsreach

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.