Haberler

Back to the Future’ın Efsane Aracı DeLorean Yeniden Yollara Çıkacak

delorean-back-to-the-future-banner

Back to the Future filmini izleyen hemen hemen herkes böyle bir araca sahip olmak istemiştir içten içe. Yukarı doğru açılan kapıları, metalik gri rengi derken hepimiz hayallerimizde bir DeLorean‘a binmişizdir. Şimdi bu hayaller gerçeğe dönüşebilir. Tabii paranız varsa…

30 yıldır üretilmeyen DeLorean, Teksas’taki fabrikadan yeniden üretime başladı.

A.B.D.’deki federal yasadaki bir değişiklik, 30 yıl sonra fabrikanın yeniden DeLorean üretmesine olanak sağladı. 1985 yılındaki Back to the Future filmi için üretilen araçlardan sonra fabrikanın sahibi John DeLorean, uyuşturucu sebebiyle hapse girmişti ve firma da iflas etmişti. O zamandan beri de DeLorean üretilmemişti.

DeLorean Motor Company, o zamandan beri sadece önceden sattıkları arabalara bakım yapıyor ve ayakta kalmaya çalışıyordu. Şimdi işler değişti ve fabrika yeniden üretime geçti.

delorean-dmc-12-back-to-the-6155

DeLorean Motors CEO’su Stephen Wynne, “Uzun zamandır bu anı bekliyorduk, bu muhteşem,” sözleriyle heyecanını açıkladı.

Fabrika, elindeki 1985 yılından kalma parçaları da yeni araçlarında kullanarak orijinal araca sadık bir şekilde üretilecek.Wynne bu konuyla ilgili, “Aracın görünüşünde hiçbir değişiklik yapmamıza gerek yok,” dedi. Sözlerine, “Elimizde 300 araç yapmaya yetecek kadar parça var. Şu anda ayda bir adet üretebiliyoruz, hedefimiz haftada bir adet araç üretmek,” diye devam etti.

Yenilenmiş klasik DeLorean araçlar şu anda 50.000$ civarında satılıyor, fabrikadan yeni çıkacak DeLorean arabaların da 100.000$’dan biraz daha az fiyata satılması bekleniyor.

Araç saatte 88 mil hızın üzerinde çıkınca neler olur bilemiyoruz ama biz her türlü yolculuğa hazırız!

İlginizi Çekebilir  Yüzüklerin Efendisi Diorama Seti, Guinness Rekorlar Kitabı'na Girdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu