Son Haberler
Anasayfa » Haberler » “Anubis Kapıları” Tiyatro Oyunu Oluyor!

“Anubis Kapıları” Tiyatro Oyunu Oluyor!

anubis-banner

Bilimkurgu ve fantazyanın önemli isimlerinden Tim Powers’ın Anubis Kapıları eseri tiyatro oyununa dönüştürülüyor.

Zaman yolculuğu kavramını ele alan ve bunun fantastik bir dille harmanlandığı bol ödüllü Anubis Kapıları, ilk kez Londra’da sahnelenecek.

anubis-kapilariEski çağlardan bir Mısırlı büyücü, bir modern milyoner, bir kurt adam, şekilsiz bir palyaço, erkek kılığına girmiş genç bir kadın, beyni yıkanmış Lord Byron ve Profesör Brendan Doyle. Baktığınızda çok saçma görünse de her karakter zamanın bir parçasını, Anubis Kapıları eserinin önemli bir bölümünü yansıtıyor.

Anubis Kapıları, ülkemizde İthaki Yayınları tarafından basıldı ancak son zamanlarda baskısını bulmak zor olabiliyor. Yine de bulabilirseniz mutlaka okuyun. Her anından keyif alacaksınız.

Tim Powers Amerikalı bilimkurgu ve fantastik kurgu yazarıdır. 29 Şubat 1952 yılında New York – Buffalo’da doğdu. 1959 yılında ailesi ile birlikte Californiya’ya taşındı ve orada büyüdü.Yazdığı Gizemli Denizlerde kitabı ülkemizde Gerekli Şeyler Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Gizemli Denizlerde romanı da Karayip Korsanları serisinin dördüncü filminde beyazperdeye aktarılmıştır.

Anubis Kapıları, 14-18 Ağustos tarihleri arasında Londra düzenlenecek olan Loncon 3 – 2014 Worldcon’da ilk kez sahnelenecek. Sonrasında bir dünya turuna çıkar mı bilemiyorum ama umarım ülkemizde de sahnelenir.

İlginizi Çekebilir  Denis Villeneuve Birden Fazla Dune Filmi Çekmeyi Planlıyor