Haberler

Anka Etkinlikleri – Ezel Akay ile Türkiye’de Yeni Fantastik Evrenler ve Sinema

ezel-akay-banner

Türkiye’nin Fantastik, Bilimkurgu ve Korku üreticilerinin bir araya geldiği, bu türlerin ülkemizdeki gelişimini, daha nitelikli eserlerin ortaya çıkmasını ve hayalgücünün öneminin anlatılmasını amaçlayan Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD), farklı bilgi alanlarının kesişim noktalarında öğrenmeye ve tartışmaya açık bir iletişim ortamı oluşması için Anka Etkinlikleri’ne başlıyor.

Bu etkinlik, yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin uygulamaya geçtiği buluşma ortamı Tasarım Atölyesi Kadıköy’de gerçekleşecek.

İlk etkinlik; Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, 7 Kocalı Hürmüz, Neredesin Firuze gibi filmleriyle tanıdığımız yönetmen Ezel Akay ile başlıyor. Ezel Akay, 28 Mayıs Cumartesi günü Türkiye’de Yeni Fantastik Evrenler ve Sinema Söyleşisi ile Türkiye’deki fantastik kurgunun durumunu ve sinemadaki yansımaları üzerine konuşacak.

ezel-akay-anka-etkinlikleri-fabisadAnka Etkinlikleri’nde gelecek aylar

Gelecek etkinliklerimizde; ana akım edebiyatta saygın bir yere sahip olan yazarlar, dünyada en saygın çizgi roman şirketlerinden Marvel ve DC Comics gibi dev markalarda imzaları olan çizgi roman çizerleri, saygın ve tanınan eleştirmenler, yüzbinlerce oyuncusu olan bilgisayar oyunu yaratıcıları, beyazperdede tanınan yönetmenler, senaristler ve geniş bir yelpaze içinde pek çok sanat dalının üreticilerikonuşmacı olarak yer alacak.

Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Koordinatör: Merve Çay

Etkinlik ücretsizdir.
www.fabisad.com
Tasarım Atölyesi Kadıköy tel: 0 216 418 52 98
takortak.org

İlginizi Çekebilir  75. Altın Küre Ödülleri Kazananları Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu