Haberler

ABD’nin Gizli Üssü 51. Bölge, Google Yüzünden Deşifre Oldu

Uydu fotoğraflarıyla Dünya’nın çeşitli bölgelerini internetten inceleme imkanı veren Google’ın yeni özelliği 51. Bölge üzerindeki tartışmaları bir kez daha gündeme taşıdı.

Teknoloji devi Google’ın “timelapse” video özelliğine gelen yeni güncelleme ile artık kullanıcılar dünyanın herhangi bir yerinin uydu görüntülerini 1984’ten günümüze görebiliyor.

Bu özellik sonrası ABD’nin sır gibi sakladığı, uzay ve özellikle UFO araştırmaları yapıldığı iddia edilen 51. Bölge’nin 32 yıllık değişimi de gözler önüne serildi.

area-51-ufo-uzayli

ABD’nin en gizli üssü olarak kabul gören, Nevada’daki çöl, ABD ordusu tarafından sıkı bir biçimde konuyor. Plakası bulunmayan ve kimlikleri belli olmayan silahlı güvenlik görevlileri tarafından korunan üsse kimsenin yaklaşmasına izin verilmezken çevrede üsse yaklaşılması durumunda personelin ateş açma yetkisinin bulunduğu uyarı yazıların bulunuyor.

Ancak görünen o ki ufologların en çok rağbet ettiği konu olan üssün yeni görüntüleri 51. Bölge’yi yeniden gündeme taşıyacak.

Zira ne amaçla kullanıldığı hâlâ bir gizem olan üs teknoloji devinin yayınladığı fotoğraflarda 32 yıl içinde gözle görülür bir gelişim göstermiş. Ancak bu buzdağının görünen kısmı olabilir. Zira pek çok ufolog üssün asıl kısmının yeraltında olduğunun altını çiziyor.

İşte Google’ın gözünden yüzlerce komplo teorisine konu olan 51. Bölgenin 1984’ten günümüze evrimi…

İlginizi Çekebilir  Disneyland'in Star Wars: Galaxy's Edge Bölümüne Bir De Dronela Bakalım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu