Haberler

2. Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali Başlıyor

anadolu-animasyon-banner

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından bu yıl 2. düzenlenen Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali Eskişehir’de 10-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin animasyon merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Eskişehir, ev sahipliğini gerçekleştirdiği festivalde ulusal ve uluslararası arenada kabul görmüş, animasyon filmlerinin yönetmen, yapımcı ve sanatçılarını ağırlayacak.

Amatör ve profesyonel animasyon meraklılarını buluşturacak festival dopdolu programı ile 2 gün boyunca renkli görüntülere sahne olacak.

Bu Festival Kaçmaz

Animasyon ve dijital işler kapsamında yoğun bir programa sahne olacak festivalde Türk ve yabancı tasarımcılar, sektör duayenleri, genç yeteneklerle birikimlerini paylaşacaklar. Çeşitli atölye çalışmaları, film gösterimleri, canlı çizim şovları, poster yapım aktiviteleri festivalde yer alırken, öğrenciler de profesyonellerle buluşarak portfolyo görüşmeleri yapacaklar. Etkinlik alanı içinde firmalar stantları ile yer alacak.

anadolu-animasyon-resim

Genç Yetenekler Ödüllendirilecek

Başta Eskişehir olmak üzere, TR41 bölgesinde çizgi film (animasyon) sektörünün ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığını ve rekabet edebilirliğini artırmak, bölgedeki sektör potansiyeline dikkat çekmek amacı ile yapılan 2. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması’nın ödül töreni de festival kapsamında gerçekleştirilec ek. Genç yeteneklerin ödüllendirileceğ i yarışmanın birincilik 25.000 TL, ikincilik 20.000 TL, üçüncülük 15.000 TL, öğrenci özel ödülü ise 5.000 TL olacak.

Eskişehir’in Bacasız Sanayisi Animasyon Sektörü Olacak

Ülkemizde animasyon sektörünün ekonomik ve teknolojik anlamda gelişmesi, sorunlarının ele alınması ve genç yeteneklerin bu sektöre kazandırılması amacıyla BEBKA tarafından düzenlenen festival Eskişehir’de animasyon işleri sektörünü büyütürken, Eskişehir’de bacasız bir sanayi de yaratmayı da hedefliyor.

Festival Tarihi: 10-11 Mayıs 2016, Anemon Otel Eskişehir

www.anadoluanimasyon.com

twitter.com/animasyonfest

facebook.com/animyarismafestival

İlginizi Çekebilir  Sideshow'dan Gerçek Boyutlu The Child Ön Siparişe Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu