Haberler

18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali İçin Geri Sayım Başladı

18-kukla-festivali-banner

Dünyanın dört bir yanından kukla sanatçıları, 18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nde bir araya geliyor.

13 – 25 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan 18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, pek çok kukla oyunu, film gösterimi ve workshop çalışmasına ev sahipliği yapacak.

Festivalde Fransa, Hollanda, Hong Kong, İspanya, İtalya, Kore, Romanya, Rusya, Şili, Tayvan ve Türkiye oyunlarıyla yer alacak. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali Sanat Yönetmeni ve İstanbul Karagöz Kukla Vakfı Başkanı Cengiz Özek, festivalle ilgili olarak “Önemli kültür varlığımız olan Karagöz gölge oyununu seven ve destekleyenlerle bir arada olmaktan her zaman olduğu gibi büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bu kültür mirasımızı bir kez daha hem yurtiçinde hem de yurtdışında daha geniş kitlelere ulaştırmak, yaşatmak ve geliştirmek hedefindeyiz” diyor.

kukla

Festival mekanları çok çeşitli

18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali etkinliklerinin sahneleneceği gösteri mekânları da çeşitlendi. Fransız Kültür Merkezi, Hollanda Başkonsolosluğu, Akbank Sanat, Küçük Salon, Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evi yanında Forum İstanbul, Marmara Forum, Torium AVM, Mall of İstanbul, Koç Üniversitesi Sevgi Gönül K.M., Sahne Pulcherie gibi kültür merkezleri, tiyatro sahneleri, üniversiteler ile AVM’ler de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Yedinci Masa'dan Antalya Halloween Etkinliği: Harrowing

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu