Edebiyat

Thomas Mullen’den Harika Bir Distopya – Saptırıcılar

saptiricilar-banner

Son dönemlerde dilimize kazandırılan başarılı bilimkurgu eserlerine bir yenisi daha ekleniyor.

Efsane bilimkurgu filmi Terminatör’ün hikayesini andıran ancak günümüzde yaşanan olaylara göndermeler yapan “Saptırıcılar” kitabı, Cihan Karamancı’nın çevirisi ile şimdi Türkçe’de.

Ödüllü yazar Thomas Mullen’dan 1984 ve Fahrenheit 451 gibi distopya klasiklerini hatırlatan yüksek tempolu bir roman.

saptiricilarZed gelecekten –dünyanın sorunlarının çözüldüğü; açlığın, savaşın, ümitsizliğin olmadığı bir zamandan– gönderilmiş bir ajandır. Görevi o geleceği korumaktır. Tarihteki tüm felaketleri, özellikle de bizim zamanımızda gerçekleşen ve Zed’e ne pahasına olursa olsun savunması emredilen Büyük Facia’yı doğal akışına bırakması gerekse bile.

Zed’in görevi gözden düşmüş eski bir CIA ajanının, Irak’ta kaybettiği asker kardeşinin yasını tutan genç bir avukatın ve daha çok sayıda kişinin yaşantısını altüst edecektir. Peki şimdiki zaman, mükemmel geleceği bozmadan önce son görevini tamamlayabilecek midir?

Saptırıcılar günümüzün küresel krizlerine yeni bir bakış açısıyla yaklaşarak tarihin doğasını ve onu şekillendirmekteki rolümüzü ele alıyor. Bu roman Mullen’ı neslinin en heyecan verici ve hayal gücü kuvvetli yazarları arasına sokuyor.

“Jilet kadar keskin. Gücüyle ve alışılmadık güzelliğiyle vahşi olduğu kadar muazzam da.”
– Warren Ellis

“Bu kadar eşsiz ve orijinal bir öykü ancak eşsiz ve orijinal bir zihinden, yani Thomas Mullen’dan çıkabilirdi.”
– Alex Tse

528 sayfalık Saptırıcılar kitabını mutlaka okuyun. Hatta sizinle kitabın ön okumasını paylaşalım, buyrun şimdiden buradan okumaya başlayın!

İyi okumalar!

İlginizi Çekebilir  Eski Kitapların Kahve ve Çikolata Gibi Koktuğu Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu