Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Stanislaw Lem’in Yenilmez Kitabı İthaki Bilimkurgu Klasikleri’nde

Stanislaw Lem’in Yenilmez Kitabı İthaki Bilimkurgu Klasikleri’nde

Polonya asıllı ünlü bilimkurgu yazarı Stanislaw Lem‘in kitapları uzun zamandır İletişim Yayınları tarafından yayınlanıyordu. Şimdi ise yazarın Yenilmez isimli bilimkurgu kitabı, İthaki Yayınları Bilimkurgu Klasikleri serisi altında yerini aldı.

Bilimkurgu Klasikleri serisinin 28. kitabı olarak raflarda yerini alan Yenilmez, aynı zamanda serideki ilk Stanislaw Lem kitabı.

Yenilmez’in arka kapak yazısı şöyle;

Solaris’in yazarı Stanislaw Lem’den, H. G. Wells ve Jules Verne gibi ustaların izlerini takip eden bir bilimkurgu klasiği: Yenilmez.

Bilinmeyen bir gezegene yolculuğa giden uzay gemisinin Dünya ile bağlantısı bilinmedik sebeplerden ötürü kesilir. Regis III adlı bu gezegende başta kaptan Rohan olmak üzere geminin tüm mürettebatı insanlığın en büyük ikilemlerinden biriyle yüzleşecektir: İnsan, bilgisinin sınırlarının farkına vardığında verebileceği kararlar ne kadar güvenilirdir? Mantık çerçevesinin çok ötesinde bir durumdayken bu soru üzerinden kendini bulmaya çalışan ekip, şimdiye dek anlatılmış en dehşet verici uzay yolculuklarından birinin parçası olacaktır. Yenilmez gemisinin mürettebatı bilinçli adımlar atan bir gezegenle yüzleşmek zorundadır.

“Yenilmez, giderek yükselen bir gerilimi seven okurları memnun edeceği kadar gizem okurlarını da etkileyecek.”
– Ursula K. Le Guin

1998 yılının Eylül ayında İletişim Yayınları tarafından yayınlanan ve uzun bir süredir baskısı olmayan Yenilmez, şimdi İthaki Yayınları etiketiyle yeniden okurlarla buluştu. 240 sayfalık kitabın çevirisi ise Lehçe aslından çeviren Seda Köycü‘ye ait.

İlginizi Çekebilir  Doğu Yücel'in Varolmayanlar Romanı Amazon'da Satışta!

İyi okumalar.

İthaki Yayınları – Bilimkurgu Klasikleri