Edebiyat

“Kan Şarkısı” Çıktı!

kan-sarkisi-banner

İthaki Yayınları, fantastik kurgu okurlarını yepyeni bir seri ile tanıştırıyor.

Yazar Anthony Ryan‘ın yazdığı Kuzgunun Gölgesi isimli serinin ilk kitabı olan Kan Şarkısı kitabı çıktı.

Kan Şarkısı isimli kitabı yazar Anthony Ryan ilk önce kendi imkanları ile bastırmış ancak kitabın başarısı o kadar dikkat çekmiş ki dünyanın en büyük yayıncılarından Penguin Books, yazarla anlaşıp kitabı basmaya karar vermiş. Bunun üzerine Kan Şarkısı’nın yükselişi daha da hızlanarak devam etmiş.

kan-sarkisi-kapakAmazon.co.uk sitesie göre bilimkurgu ve fantastik kurgu türünde 2013’ün en iyi romanı seçilen Kan Şarkısı kitabının tanıtımı şu şekilde;

“Pek çok adı vardı. Daha otuz yaşına gelmemiş olmasına rağmen, tarih ona bol unvan ihsan edilmesini layık görmüştü: Onu bize eziyet etsin diye gönderen deli kralın karşısında Diyar’ın Kılıcı, savaşlar boyunca onu izleyen adamların yanında Genç Atmaca, Cumbraelli düşmanlarına karşı Karanlıkkılıç ve sonradan öğrendiğime göre Büyük Kuzey Ormanı’nda yaşayan esrarengiz kabileler arasında da Beral Shak ur adıyla anılırdı, yani; Kuzgun Gölgesi.

Ama benim insanlarım onu tek bir isimle tanırdı ve onu iskeleye getirdiklerinde aklımda dönüp duran da bu isimdi: Umut Katili. Yakında öleceksin ve ben de bunu göreceğim. Umut Katili.”

Vaelin Al Sorna, annesinin ölümünün yarattığı üzüntüyü henüz üzerinden atamamışken, kendisini İtikad’ın koruyucusu Altıncı Nişan’ın kapısında, Kral’ın Savaş Lordu olan babası tarafından terk edilmiş olarak bulur. Nişan’a adım attıktan sonra ise artık hayatı eskisi gibi olmayacaktır. Bu inanç koruyucusu savaş okulunda ölümcül sınavlarla boğuşurken, dövüşmenin yanı sıra kardeşliği, sadakati, karanlığı, ihaneti ve hayatta kalmayı öğrenir. Diyardaki kardeşleri ise onun tek ailesidir. On yaşında o kapıdan adım atan çocuk, genç bir adam olduğunda, Diyar’ının en tanınmış figürlerinden biri haline gelmiştir. Krallarla pazarlık yapar, ordular yönetir ve Diyar’ın kâbuslarından Karanlık’la başa çıkmaya çalışır. Artık sadece Diyar’ının değil, tüm dünyanın kaderi onun ellerindedir. Her şeyden öte, Vaelin’in zorlu hayatında böylesine yükselmesini sağlayan gizli ve karanlık bir gücü vardır: Kan Şarkısı.

“Eğer Rothfuss veya Sanderson tarzı fantastik kurgu seviyorsanız, Kan Şarkısı sizin için biçilmiş kaftan.”
Felicia Day

“Cesur bir kurgu, kadim büyüler, amansız entrikalar ve kanlı bir macera…”
Publishers Weekly

Kitap sadece fantastik bir macera değil; felsefeden aşka, eğitimlerden entrikalara kadar pek çok şeyi içeriyor. Zaten Library Journal‘ın kitap hakkındaki yorumu da kapağa taşınmış; “Zaman Çarkı ve Taht Oyunları romanlarının okurları bu kitabı fazlasıyla beğenecek.

Barış Tanyeri’nin çevirdiği 664 sayfalık kitap henüz raflardaki yerini almadı ancak internet sitelerinde satışa çıktı. Kan Şarkısı kitabını hemen buradan satın alabilirsiniz. Sayfaların çokluğu ve kitabın kalınlığı sizi korkutmasın, kitabı bir çırpıda bitireceksiniz.

İlginizi Çekebilir  Osmanlı Kışlası, Türkiye'nin En Büyük Kütüphanesi Olacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu