Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » George R.R. Martin’den Çocuk Kitabı – The Ice Dragon

George R.R. Martin’den Çocuk Kitabı – The Ice Dragon

the-ice-dragon

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin hayranları bu habere çok kızabilirler. “Daha 6. kitabı tamamlamadan ne çocuk kitabı,” diye serzenişlerde bulunabilirler, fakat durum sanıldığı gibi değil.

Game of Thrones dizisi ile son zamanlarda en çok konuşulan isimlerden birisi olan George R.R. Martin’in yıllar önce yayınlanmış olan çocuk hikayesi “The Ice Dragon” (Buz Ejderhası) yeniden piyasaya çıkıyor.

The Ice Dragon“, Westeros’ta geçen bir çocuk hikayesi. Hatta Jon Snow, bunu bir uyku masalı olarak tanımlar.

ice-dragon-coverKitabın ana konusu ise şöyle;

Adara, kış mevsimini çok seven bir çocuktur çünkü kışın Buz Ejderhası gelir. Buz ejderhası, daha önce hiç kimsenin evcilleştiremediği efsanevi ve korku saçan bir yaratıktır. Üstünden uçtuğu topraklar buzla kaplanır. Ancak Adara bir kış çocuğudur ve sadece eskilerin hatırlayabildiği bir soğukta doğmuştur.

Adara, buz ejderhasını ilk gördüğü zamanı tam olarak hatırlamaz ancak Adara için buz ejderhasıhep hayatın bir parçasıdır. Dört yaşındayken ona ilk kez dokunur ve beş yaşındayken de ona biner. Adara yedi yaşındayken bir yaz günü Kuzey’den başka ejderhalar gelir ve Adara’nın köyünü yok etmeye çalışır. Köyünü ve dünyayı ise ancak Adara ve buz ejderhası kurtarabilir.

İlginizi Çekebilir  Ray Bradbury'nin Resimli Adam Kitabı Yeniden Raflarda

Kitap ilk olarak 1980’de yayınlanmış. Şimdi yapılacak yeni baskısında ise serinin çizimlerini Luis Royo yapıyor.

Kitapta yer alacak çizimlerden bazıları yayınlandı. Bu çizimlerin taslak olduğu ve kitaptaki hallerinin daha farklı olabileceği de belirtiliyor.

“The Ice Dragon” kitabı 1 Ekim’de raflardaki yerini alacak. Dilerseniz hemen buradan sipariş verebilirsiniz.

İşte kitapta yer alacak Luis Royo çizimlerinden bazıları.

THE-ICE-DRAGON-1-large THE-ICE-DRAGON-2-large THE-ICE-DRAGON-3-large The-Ice-Dragon-sketches-1 The-Ice-Dragon-sketches-2 The-Ice-Dragon-sketches-4 The-Ice-Dragon-sketches-5