Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Dune Serisi “Dune Çocukları” Kitabıyla Devam Ediyor

Dune Serisi “Dune Çocukları” Kitabıyla Devam Ediyor

dune-cocuklari

Frank Herbert‘ın muhteşem eseri, bilimkurgu edebiyatının en başarılı kitabı olarak gösterilen Dune, şimdi de serinin üçüncü kitabı Dune Çocukları ile devam ediyor.

Çevirisi Dost Körpe‘ye ait olan 552 sayfalık kitabın tanıtım yazısı şöyle;

“Tıpkı Hayatı Gibi, Her Gezegenin de Bir Başlangıcı ve Bitişi Vardır.”

Frank Herbert, deneylerden çok deneysel yaklaşımların had safhaya ulaştığı, tür içerisindeki “iyi edebiyat iyi edebiyattır”cıları bir araya getiren yeni dalga bilimkurgu akımının en önemli temsilcilerinden. Türün tüm olanaklarını, suyunu çıkarana kadar kullandığı Dune serisinin üçüncü kitabı Dune Çocukları, din ve güç arasındaki ince çizginin altını çizen sayılı romanlardan.

dune-cocuklari-kapakPaul’ün çöle gidişinin üzerinden dokuz sene geçmiş, çöl gezegeni artık yeşillenmeye başlamıştı. Baharat üretimi de giderek artıyordu. Bu değişimlerle beraber çöl terk ediliyor, kök salmış âdetlerden sapılıyordu.

Baharatın sağladığı geleceği görme gücünden yoksun kalan Alia, İmparatorluk’u kaybetmemek adına elinden geleni yaparken, karşısında geçmişinden hesaba katmadığı rakipler bulacaktı. Çölün derinliklerinden çıkagelen Vaiz, Paul’ün dinine karşı vaazlar veriyordu. Unutulmayan kan davaları tekrar gün yüzüne çıkacaktı.

İlginizi Çekebilir  MOBA Türü Oyunları Sevenler İçin Kitap - MOBA Raflarda!

Paul’ün ikizleri, II. Leto ve Ganimet ise İmparatorluk’un yeni mehdileri olarak yetiştirilmekteydi. Fakat onların da kendi planları vardı.

Dune Çocukları, efsanesiyle uzlaşamayan bir gezegenin yörüngede kalma mücadelesi.

Kitap raflarda yerini aldı. Herkese iyi okumalar…