Sinema Haberleri

Warcraft Filmi İçin Yönetmen Belli Oldu!

warcraft-banner-2

Popüler video oyunu World of Warcraft’ın film uyarlaması çalışmalarında ilerleme kaydedildi. Proje üzerinde yıllardır çalışılıyor.

Bir ara filmi Sam Raimi’nin yöneteceği açıklanmıştı ancak Raimi Oz the Great and Powerful filmine odaklanabilmek için projeden ayrıldı. Bunun üzerine Legendary Pictures ilk olarak Robert Rodat (Saving Private Ryan) tarafından kaleme alınan senaryoyu yeniden yazması için Charles Leavitt (Blood Diamond) ile anlaştı. Yapım şirketi artık filmi hayata geçirme konusunda daha ciddi adımlar atmaya başladı. 

Moon ve Source Code filmlerinin yönetmeni Duncan Jones’un filmi yöneteceği açıklandı. 

duncan-jonesFilmin çekimlerine bu sene sonbaharda başlanması planlanıyor. 

Bazı söylentilere göre, Warner Bros. filmde Johnny Depp’in rol almasını istiyor. Ancak bu söylentilerin kaynağı çok güvenilir olmadığı için şimdilik dedikodu niteliğinde bir haber. 

Jones gelmiş geçmiş en popular video oyunlarından biri olan World of Warcraft’ı beyazperdeye uyarlamak için anlaşma imzaladı. Bu birçok açıdan olumlu bir gelişme. Öncelikle, Jones’u Twitter’da takip ediyorsanız, bir oyuncu olduğunu biliyorsunuzdur. Bu da demek oluyor ki; film oyun dünyasını bilen biri tarafından uyarlanacak. Daha da önemlisi, Jones iyi bir yönetmen. Moon büyüleyici bir bilim kurgu filmiydi. Source Code da sevimli ve akıllıca bir filmdi. Jones’un yaratıcı bir bakış açısı var ve böylesine geniş ölçekli bir fantezi filmini nasıl ele alacağını çok merak ediyorum.

Yönetmenliğin yanı sıra, Jones önceki projelerinin ikisini de yazmıştı. Bu nedenle World of Warcraft’ın senaryosuna da mutlaka el atacaktır. Ancak hazırlanmak için çok fazla zamanı yok. Çünkü yapımcılar Thomas Tull ve Jon Jashni filmin 2015’te vizyona girmesini ve yetişmesi için de çekimlerin 2013’te başlamasını istiyor. Evet, her şey plana göre giderse, World of Warcraft 2015’te vizyona girecek diğer büyük bütçeli filmler (The Avengers 2, Ant-Man, Pirates 5, Star Wars 7 ve Justice League) kervanına katılacak. 

Senaryoya dair detaylar henüz açıklanmadı. Video oyunundaki sayısız fırsat nedeniyle, World of Warcraft’ın ne hakkında olacağını tahmin etmek zor.Jones, James Bond’un yaratıcısı Ian Fleming’in biyografi filminin yönetmenliğini de üstlenecek. Ama sanırım öncelikWorld of Warcraft’ta olacak. Jones’u projeye dahil etmek büyük bir başlangıç oldu. Eminim World of Warcraft filmi bu kadar beklemeye değecek.

Duncan Jones, Twitter üzerinden olayı şu şekilde duyurdu:

twitter-duncan-jones

World of Warcraft hakkında en detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Yazan: Nisan Benzergil
Alıntıdır: DivxPlanet

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Eternals Fragmanı, Marvel Sinematik Evreni'nin Oluşumuna Işık Tutuyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.