Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Supernova, Bilimkurgu MOBA’yı Oyunculara Sunacak

Supernova, Bilimkurgu MOBA’yı Oyunculara Sunacak

supernova-banner

Starcraft, ve Robotech karışımı bir oyunla karşı karşıyayız. Evet, ambiyans olarak Starcraft’ı oldukça çağrıştıran ancak insanların, dönüşebilen robotları kullandığı bir MOBA’dan bahsediyoruz.

Bandai Namco firması, Supernova oyununda robotların savaşına bizleri davet ediyor.

Oyunun; League of Legends, DotA veya Heroes of the Storm gibi oyunlardan bir farkı da gerçek zamanlı strateji unsurlarını oyunculara sunacak olması. Bu oyunda Herolar (kahramanlar) yerine Commanderlar (komutanlar) var. Her oyuncu birer komutanı yönetiyor. Komutanlar ise bir yandan savaş alanlarında dövüşürken bir yandan da üssü geliştirmek için bina yapımına yardımcı oluyorlar. Yanlış duymadınız, oyunda binalar da yapabileceksiniz. İşte oyunun strateji unsuru da burada devreye giriyor.

supernova-resim

Oyundaki yollar üzerine kuracağınız binalar, düşmana karşı savaşmak üzere askerler üretiyorlar. Yani MOBA tabiri ile söylersek hangi minionları üreteceğinizi siz seçiyorsunuz ve inşa ettiğiniz binalara göre minionlar çıkıyor.

Oyun şu anda Alfa aşamasında ve siz de hemen buradan Alfa kaydı yapabilirsiniz. Güzel ve farklı bir deneyim olacak gibi görünüyor.

Supernova sinematik fragman:

İlginizi Çekebilir  Technomancer, Bize Mars'ta Hayatta Kalmayı Öğretiyor

http://youtu.be/YQ1CMO_YW_k

Supernova oyun içi video:

http://youtu.be/ZuD6URImaYM