Oyun Haberleri

Bethesda, Eski Oyunları Yeniden Yapmayacağını Açıkladı

Bethesda’nın tüm The Elder Scrolls serisini yeniden yapmaya niyetinin olmadığı resmen açıklandı.

Bethesda’nın Dishonored ve Skyrim oyunlarını güncelleyerek yeni nesil konsollara uygun hale getirmesi, oyun piyasasında ilginç bir beklenti yarattı. Çoğu oyuncu şirketin Morrowind gibi klasikleşmiş The Elder Scrolls oyunlarını da yeniden yapacağı beklentisine kapıldı.

Bu beklenti o kadar büyümüş ki, Bethesda yönetimi sonunda bu konuda ciddi bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Bethesda yönetiminden Pete Hines, kısa süre önce basına verdiği bir demeçte, şirketin tüm eski oyunlarını yeniden yapmak gibi bir planı olmadığını açıkladı.

Dishonored’ın teknik olarak yeni nesil konsollara adapte edilmesinin hayli kolay olduğunu söyleyen Hines, Skyrim’in ise Fallout 4 için yapılan çalışmalar esnasında elden geçirildiğini söyledi. Hines, her iki oyunun da çok büyük kaynak ayırmadan modernize edilmeye müsait oldukları için yenilendiğinin altını çizdi.

Morrowind gibi çok daha eski oyunların ise sıfırdan yapılması gerekiyor. Bethesda yönetimi buna kaynak ve zaman harcamak yerine, tamamen yeni oyunlar üretmenin çok daha mantıklı olduğu fikrinde. Yeniden yapılmış bir Morrowind bekleyenler için ise SkyWind gibi fan yapımı projelere bakmaktan başka çare kalmıyor.

Yazan: M. Berker Güngör
Kaynak: Technopat

İlginizi Çekebilir  Blizzcon 2016 - Overwatch

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu