Video Galeri

“This War of Mine” Atmosferinde Türk Yapımı Bir Kısa Film – Benim Savaşım

Savaşta herkesin asker olmadığını yüzümüze vuran en iyi örneklerden biri olan “This War of Mine” oyunu bu kez kısa film olarak karşımızda.

11 Bit Studios tarafından geliştirilen bağımsız yapımlardan “This War of Mine” oyunu bizi savaş atmosferinin içine soksa da bunu önemli bir farkla yapıyor. Savaşta herkesin asker olamadığı fikri ile yola çıkan oyunda amaç bir grup sivili yöneterek hayatta kalmak. Oyun gerek müzikleri, gerek yapısı, gerekse zor seçimleri ile oyuncuları savaşın ne demek olduğunu bir kez daha düşünmeye zorluyor. Bunu yaparken de olası bir savaş atmosferinde sivil bir birey olarak “Bizler ne yapabilirdik?” konusunu düşünmemizi sağlıyor.

“This War of Mine” oyunundan ilham alınarak “Daha Değil” ekibi tarafından çekilen kısa filmde de tam olarak aynı hisler korunarak oyunun oluşturduğu atmosfer vurucu bir biçimde öne çıkartılıyor. “Benim Savaşım” adlı filmde kullanılan oyun içi müzikler ise izleyicinin kendini oluşturulan atmosfer içerisinde hissetmesini kolaylaştıran bir diğer unsur.

Türkçe anadil seslendirmenin yanı sıra İngilizce, İspanyolca, Rusça, Almanca ve Lehçe altyazı seçeneği ile yayınlanan film herhangi bir yarışmaya katılmayacak. Başrollerini Ayça Akyavuz, Natali Turaç ve Sancar Çidem‘in paylaştığı filmi Eran Küçük ekrana uyarladı ve yönetti. Yapımın görüntü yönetmeni koltuğunda ise Ahmet Ilgaz oturuyor.

İlginizi Çekebilir  Edgar Allan Poe'dan The Raven - Poe'nun Klasik Hikayesini Modernleştiren Kısa Bir Film

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu