Video Galeri

Marvel’ın Moon Knight Dizisinden İlk Fragman Yayınlandı

Uzun zamandır beklediğimiz Moon Knight dizisinden ilk fragman yayınlandı. Fragmanla birlikte hem Oscar Isaac’i kostüm içerisinde gördük hem de dizinin yayın tarihini öğrendik.

Moon Knight, Marvel Sinematik Evreni’ne yeni ve karanlık bir süper kahraman olarak geliyor.

Disney+’ın yaklaşmakta olan Moon Knight serisinin ilk resmi fragmanı nihayet yayınlandı ve izleyicilere gösterinin sunduğu akıl almaz aksiyona, mistik kötü adamlara ve süper kahraman aksiyonuna ilk kez doğru dürüst bir bakmamızı sağladı.

Heyecan verici aksiyon sahnelerinin yanı sıra fragman, Spector’ın telefona cevap verdiği ve kendi adını tanımadığı bir an da dahil olmak üzere, Marc Spector’un zihinsel sağlıkla, dissosiyatif kimlik bozukluğu (DID) ile başa çıkmak zorunda kaldığı mücadelesine işaret ediyor.

Video ayrıca, şimdiye kadar gizli tutulan bir rol olan yıldız Ethan Hawke‘ın gizemli yeni kötü adamını daha fazla ortaya koyuyor. Hawke’ın karakterinin adı fragmanda yer almasa da, fragmandaki başlıklar onun, Moon Knight okuyucularının Nazi deneylerine karışana kadar Nobel Ödülü’nü kazanmak için çabalayan çılgın bir bilim adamı olarak tanıdığı Dr. Arthur Harrow olduğunu ortaya koyuyor.

Uzun Zamandır Bekliyorduk

Hayranlar bir süredir ilk fragmanı heyecanla bekliyorlardı. Dizi resmi olarak Ağustos 2019‘da D23‘te duyuruldu ancak Oscar Isaac’in Spector olarak katılımı yalnızca ağır spekülasyonların konusuydu. Hatta bir dönem Keanu Reeves’in Moon Knight rolü ile Marvel Sinematik Evreni’ne katılacağı da konuşuldu. Sonunda Mayıs 2021’de Oscar Isaac’in baş kahramanı oynayacağı doğrulandı. Birkaç ay sonra, Isaac’in Moon Knight kostümlü bir videosu sızdırıldı, ancak klibin gerçekliği hakkında sorular vardı.

Kasım ayında Disney, Moon Knight’a ilk bakışını yayınladı ve Marc Spector’ın mücadelesini ve bir kanunsuz olarak hayatını kısa parçalarla anlattı. Daha yakın zamanda, bir teaser video ile tam fragmanın geldiğini duyurdu ve izleyicilere Hawke’nin kötü adamını ve Moon Knight’ın garip ve mistik dünyasını ilk kez görme fırsatı verdi.

Isaac daha önce Marc Spector’ı canlandırmaya ve onun için duyduğu coşkuya değindi, ancak bunu kariyerinin en zorlu rollerinden biri olarak da nitelendirdi.

YouTube player

Moon Knight çizgi romanı Doug Moench ve Don Perlin tarafından yaratıldı ve 1975’te Werewolf by Night #32‘de ilk kez sahneye çıktı. Karakter başlangıçta, dissosiyatif kimlik bozukluğundan muzdarip ve Mısır ay tanrısı için bağlantı olan bir denizciden bozma paralı asker olarak tasvir edildi. Khonshu bir kazadan sonra onu neredeyse ölüme terk eder. Son on yıllara kadar, Khonshu’nun aslında süper kahramanı izleyen bir tanrı olup olmadığı veya tanrının Spector tarafından yaratılmış başka bir varlık olup olmadığı konusunda bazı tartışmalar vardı.

Jeremy Slater tarafından uyarlanan Moon Knight dizisi, 30 Mart‘ta Disney+’ta ilk gösterimini yapacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.