AYBABTUVideo Galeri

Klon Askerlerinin 66. Emiri Aldığı Anlar Bu Hayran Filminde – Betrayal

Galaktik Cumhuriyet‘in, Jediların ölüm emrini verdiği “Order 66” (66. Emir), Star Wars tarihinin dönüm noktalarındandı. Youtube‘da yayınlanan kısa bir hayran filmi, “Klan Protokolü 66” olarak da bilinen “Order 66”in ulaştığı askerlerin yaşadıklarını aktarıyor.

Loacher Films‘ten Peter Csikasz‘ın yazıp yönettiği “Betrayal” adlı kısa filmde; görev sırasında emri alan klon askerlerinin, başlarındaki bir acıyla birlikte aynı görüntüyü görmelerinden sonra yanlarındaki Quarren ırkından olan Jedi‘a saldırmalarını ekrana getiriyor.

Nerdist‘e konuşan Peter Csikaz, Unreal Engine 4 kullanarak 45 günde tamamladığı “Betrayal” fikrinin çıkışını şu sözlerle izah etti: “Kısa filmin ilhamı, The Clone Wars sezon finalini izlerken gelen rastgele bir fikirden geldi. Dizide klonlar, beyinlerine yerleştirilen organik çiplerle Order 66‘e uymaya zorlanıyor. Ama ben sadece emre uyma zorlamasından daha fazlasının olması gerektiğini düşünüyorum. Aksi taktirde, çelişkili duygu ve düşünceler kısa süre içinde orduda kızgınlık yaratır ve bu da imparatorluğu savunmasız bırakırdı. Kısa filmde klonlar, Jediları öldürme emrinin haklı olduğunu ve onların cumhuriyete gerçekten ihanet ettiğini hissediyorlar.”

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones 8. Sezondan İlk Tanıtım Videosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu