Sinema Haberleri

Yüzüklerin Efendisi’nde Filme Konulmayan Frodo’nun Gollum’a Dönüşme Görüntüleri

frodo-gollum-banner

Üzerinden çok zaman geçmesine rağmen ufak bir detayının bile, yeni yapımlardan daha çok heyecan yaratmasına neden olan yapımlar vardır. Bu yapımlardan biri tabii ki Yüzüklerin Efendisi serisi.

Frodo’nun Gollum’a dönüşmüş halinin görüntüleri ortaya çıktı. İlk senaryoda da olan bu sahneye göre Faramir rüyasında Frodo’dan yüzüğü alıyor ve Gollum’a dönüşmüş halini görüyor.

Makyajlı fotoğrafları da olduğuna göre, çekildikten sonra filmden silinmiş. Neden silindiğini bilmek zor ama fotoğraflara bakınca makyajın çok başarılı ve etkili olduğu söylenebilir.

frodo-gollum1 frodo-gollum2 frodo-gollum3frodo-gollum6frodo-gollum4 frodo-gollum5

İlginizi Çekebilir  Iron Man 4 Filmine Dair Saçma Söylenti

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. 15 sene sonrada olsa harbi heycanlandiriyor insani. bu arada 15 sene gectigini düsününce bi hüzün bulutu kapliyor insani.

  2. Aslında bir rüya sekansında değil. Faramir, Yüzük’ün Frodo’da olduğunu anladığında gerçekleşiyor bu değişim. Hani mağaradayken, Faramir yaklaşınca arkaya doğru kaçıyor, Sam öne çıkıyor. Direkt olarak o kısım. Jackson’ın dediğine göre, sahnenin kullanılmama sebebi Frodo’nun Yüzük ile çok az zaman geçirmiş olması. Yani bu kadar kısa sürede Gollum’a bağlaması pek mantıklı değil demişler, vazgeçmişler. :)

  3. Sadece bu değil, kitabın sonundaki Shire savaşının da görüntüleri zamanında çekilmişti diye hatırlıyorum, internette görmüştüm o dönem. (Hatta artwork olarak sanırım Glorfindel ve Tom Bombadil de fotoğraf amaçlı görselleri çekilmişti ama konmadı tabi ) Ama filme shire savaşı konmadı, extended versiyonuna koyarlar diye bekledim oraya da koymadılar (Saruman’ı Isengard’da öldürürlerse o son savaş olmaz tabi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu