Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Yoda, Star Wars: The Last Jedi’da Hayalet Olmayabilir!

Yoda, Star Wars: The Last Jedi’da Hayalet Olmayabilir!

Jedi ustası Yoda‘yı son görüşümüzde parıl parıl bir Güç hayaleti olarak Anakin ve Obi-Wan ile öbür taraftan bizlere ve Luke’a gülümsüyordu. Fakat ölüm, Star Wars: The Last Jedi‘da ustayı durdurmayacakmış gibi görünüyor. Ortalıkta dolaşmaya başlayan dedikodulara göre Yoda, The Last Jedi filminde kanlı canlı boy gösterecek.

Peki ya kanlı canlı derken kastımız nedir? Çoğumuzun aklına gelen ilk ihtimal meşhur Yoda kuklasının setlere dönüşü oluyor, ki pek de yanılmış sayılmayız.

Reddit kullanıcısı skywalkergal, panellerden birinde Yoda kuklacılarından biriyle tanıştığını ve Yoda’nın Star Wars: The Last Jedi filminde geri döneceğini doğruladığını iddia ediyor. Hatta öncesinde de Yoda’yı filmde göreceğimize dair söylentiler çıkmıştı.

yodalukedagobah

“Bizlere baktı ve orijinal Yoda kukla ekibinin Episode VIII için sete çağırıldığını ve yeni Yoda kuklası üzerindeki çalışmaların çoktan başladığını söyledi.” yazan skywalkergal ardından ekliyor, “Yalan söylemesi için hiçbir neden yoktu.”

Tabii ki resmi bir açıklama gelene kadar bir Reddit yazarından gelen bilgiler sadece birer söylenti fakat Yoda’nın geri dönüş ihtimali, hem de bir “kukla” olarak oldukça heyecan verici. Akıllara gelen ilk soru ise Yoda’nın geri dönüşünün hangi koşullar altında gerçekleşeceği.

İlginizi Çekebilir  Carrie Fisher, Star Wars: Episode IX‘da Yer Alacak

Star Wars: The Last Jedi, 15 Aralık 2017’de vizyona girecek.