Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Yeni X-Men Filmlerinden Haberler Getirdik

Yeni X-Men Filmlerinden Haberler Getirdik

Logan filmiyle birlikte X-Men film serilerinde bir dönemi kapattık. Bunda Hugh Jackman’ın rolü bırakmasının etkisi büyük olsa da piyasadaki X-Men filmlerinin sayıca yetersiz olmasından kaynaklandığını da söyleyebiliriz.

Her ne kadar Marvel Studios bugüne kadar pek çok karakterin solo filmini ve dizisini yapmış olsa da FOX tarafından yapılan son yapımlar oldukça beğeni topladı. X-Men: Apocalypse takdir kazanmış, Deadpool ayakta alkışlanmış ve yeni çıkan Legion dizisi de herkesi ters köşe edecek kadar şaşırtıcı bir çıkış yapmıştı.

Legion, Deadpool, X-Men: Apocalypse ve son olarak da Logan’ın baş yapımcılığını üstlenen Simon Kinberg, Deadline’a yaptığı açıklamada gelmekte olan X-Men filmleriyle ilgili bazı önemli açıklamalar yaptı.

New Mutants, Channing Tatum’un başrolde olacağı Gambit, Deadpool 2 ve Deadpool’un Cable karakteriyle birlikte oynayacağı yeni X-Force filmi üstünde oldukça yoğun bir şekilde çalışıyoruz.”

Her ne kadar bariz bir durum olsa da, bu açıklamayla birlikte bizler de ilk kez Deadpool’un X-Force filminde oynayacağını ilk ağızdan öğrenmiş olduk. Kinberg, filmin içeriğiyle ilgili de bazı detaylar verdi.

“X-Force, Deadpool ve Cable’ın kombinasyonundan oluşacak, onlar X-Men’in gizli saldırı timi gibi olacak. Çok daha karanlıklar ve 18 yaşın altına hitap etmiyorlar.”

Yakın zamanda Joe Carnahan’ın –her ne kadar kendisi bundan bahsetmese de- X-Force filminin senaryosunu yazdığını öğrendik ve Kinberg’ün açıklamalarına bakılacak olursa senaryonun hızlı bir şekilde bitmesi bekleniyor. En azından üçüncü bir Deadpool filminden önce biteceği kesin diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Kutu Cüceleri Filmi Vizyonda

Hepimizin en çok merak ettiği konulardan biri, FOX yapımı Marvel filmleri –ve Legion ile dizilerinin- birleştirilip birleştirilmeyeceği konusuydu. Kinberg bununla ilgili planları olsa da asıl amaçlarının bu olmadığını şu şekilde açıkladı,

“Stüdyo ile devamlı olarak bu filmlerin nasıl birleştirilip daha büyük bir hikâye yaratabileceklerini konuşuyorum. Bu eğlenceli ve heyecan verici bir düşünce. Ve X-Men evreni için yapılacak tek bir filmde, bugüne kadar yarattığımız farklı renk tonlarındaki karakterlerin bir arada görmek oldukça ilginç olacak. Ama şu an yapabileceğimiz en iyi filmi yapmaya çalışıyoruz. Tüm bu filmleri ancak ‘organik olarak’ mantıklı olduğu zaman birleştireceğiz. Bu filmler sadece daha büyük bir hikâyenin parçası olmak için yapılmadılar. Her biri özenle ve izlenmeye değer birer film olarak hazırlandı.”

Simon Kinberg, bir sonraki X-Men filmini yöneteceği dedikodularını kabul etmese de reddetmedi de.