Sinema Haberleri

Yeni Star Wars Filminde Başka Eski Karakter Olacak mı?

star-wars-genel-tam-banner

İlk üçlemede ufak role sahip olan; ancak genişletilmiş evren hikayelerinde okurlar tarafından çok sevilen Wedge Antilles’in dönme ihtimali artık olmayabilir.

İlk Star Wars üçlemesine hayat veren ana karakterlerin, Episode VII’ye gelecek olması tüm hayranları sevindirmişti. J.J. Abrams her ne kadar genişletilmiş evren hikayelerine sadık kalınmayacağını ve yeni bir hikaye yaratılacağını savunsa da, başka eski karakterlerin de filmde oynaması konuşulmuş.wedge-antilles

Episode IV ve VI’da oynayan asilerin ünlü pilotu Wedge Antilles’in yeni filme gelmesi hakkında konuşmalar gerçekleşmiş. Antilles’i ünlü İngiliz aktör Denis Lawson canlandırıyordu. Oynadığı iki filmde ufak bir role sahipti. Ancak genişletilmiş evren çizgi romanları ve romanlarıyla birlikte, asilerin ve daha sonrasında kurulan Cumhuriyet’in içerisinde önemli bir karakter olmuştu.

Denis Lawson’ı yakalayan bir muhabir, yeni filmde rol almak istediği yönünde bir sorusuna “Bunu yapmayacağım. Bana teklif ettiler ama beni sıkmaktan öteye gitmeyecekti” cevabını vermiş. Yani Lawson’a, ana karakterlerle birlikte bir teklif götürülmüş. Bu da akıllara başka soruyu getiriyor, Lawson dışında ilk üçlemede bulunmuş yan karakterlerden başka hangilerine teklif götürüldü?

Elbette senaryoda Antilles’in ismi geçiyorsa başka bir oyuncu seçilebilir. Lawson’un Star Wars’ın yeni filmine dönmemesi de oldukça mantıklı. Çünkü kendi yolunu TV dizileri ve Mini serilere adamış bir aktör oldu.

İlginizi Çekebilir  Jessica Jones'un Yönetmeni Star Trek 4'ün Başına Geçti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu