Sinema Haberleri

Yeni Joker İçin Leonardo DiCaprio’nun Adı Geçiyor

Yapımcılığını ünlü yönetmen Martin Scorsese‘nin üstleneceği yeni Joker filmi için kulislerde ünlü ismin adı geçiyor. Joker’i beyaz perdede canlandırmak için yıldız oyuncu Leonardo DiCaprio‘nun adı konuşuluyor.

Batman’in çılgın düşmanı olarak tanıdığımız Joker, DC’nin sinematik evreninden bağımsız olacak Joker filmine hazırlanıyor. 1980’li yılların Gotham’ında geçecek filmde Joker’i Jared Leto‘nun oynamayacağı daha önceden söylenmişti

Hakkında ilk detaylar geçtiğimiz hafta ortaya çıkan yeni Joker filmi için çalışmalara başlayan Warner Bros, sevilen karakteri canlandırması için bir numaralı tercihini belirledi. Stüdyo Hollywood’un en büyük yıldızlarından biri olan, Oscar ödüllü oyuncu Leonardo DiCaprio’nun Joker’i canlandırmasını istiyor.

Daha önce pek çok kez Martin Scorsese ile çalışan ünlü oyuncu, her ne kadar sinemada çok başarılı işler çıkaramayan DC Comics filmlerine sıcak bakmayacak gibi görünse de Martin Scorsese’yi kırabilir mi bilinmez. Üstelik The Hollywood Reporter’ın haberine göre Warner Bros’un en başta Scorsese’nin peşine düşmesinin sebebi ünlü yönetmenin Leonardo DiCaprio‘yu Joker rolü için ikna edebileceğine inanması.

Joker filminin senaryosunu Todd Phillips (The Hangover, War Dogs) ve Scott Silver (8 Mile, The Fighter) kaleme alacak. The Hangover serisi ile adını duyuran ve son filmi War Dogs ile övgü toplayan Todd Phillips aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenecek.

1980’li yıllarda geçecek film, Joker’ın hepimizin bildiği suç dehası haline nasıl geldiğini anlatacak. Filmin başta Taxi Driver olmak üzere Scorsese’nin eski filmlerini andıran karanlık bir suç filmi olacağı söyleniyor. 

Kaynak: DH, The Hollywood Reporter

İlginizi Çekebilir  Marvel Nihayet Black Widow'a Solo Film Yapıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu