Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Yeni Bir Riddick Filmi ve Dizisi Yolda!

Yeni Bir Riddick Filmi ve Dizisi Yolda!

riddick-banner

Geçtiğimiz sene, Vin Diesel izleyicilerin beğenisini kazanmış Riddick serisinin devamıyla ilgili çalışmaların olduğunu açıklamıştı ama o zamandan beri yeni bir filmle ilgili ne ses vardı ne de soluk.

Uzun sessizliğin ardından Vin Diesel, Instagram’daki gönderisiyle yeni bir filmin yolda olduğunu doğrulamakla kalmadı, bir de Riddick evrenini anlatacak bir dizinin yolda olduğunu da duyurdu!

“Geçtiğimiz akşam şirketimiz, televizyon departmanının açılışını bir partiyle kutladı. Çok heyecan verici. MERC CITY, Riddick evreninin paralı askerlerini ve ödül avcılarını anlatan bir dizi. Gelecek ay, DT Riddick Günlükleri’nin bir sonraki bölümünü yazmaya başlayacak… FURIA. #HappyFurianFriday”

Ünlü oyuncu, DT derken bundan önceki üç Riddick filmini yazan ve yöneten yapımcı David Thowy‘den bahsediyor. Thowy’nin ayrıca iki tane de animasyon filmi var; The Chronicles of Riddick: Dark Fury ve Riddick: Blindsided.

İlginizi Çekebilir  Thor: Ragnarok Yönetmenini Buldu!

Gişede ortalama bir başarı yakalamış olsa da, Riddick hayranları için küçük çaplı bir kült haline gelmiş durumda. Çıkışından beri toplamda 267 milyon dolarlık bir hasılat elde eden seride ayrıca Keith David (Community, The Thing), Karl Urban (Star Trekk, Dredd), Katee Sackhoff (Battlestar Galactica) ve Dave Bautista (SPECTRE, Guardians of the Galaxy) gibi hayranların severek izlediği isimler de yer almıştı.