Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Yeni Bir John Carter Filmi Gelebilir Mi?

Yeni Bir John Carter Filmi Gelebilir Mi?

john-carter-banner

John Carter of Mars ve Tarzan’ın yazarı tarafından 1923 yılında kurulan ve yazarla aynı adı taşıyan Edgar Rice Burroughs isimli firma, John Carter of Mars’ın haklarını Walt Disney Pictures’tan geri aldı. Ayrıca yeni bir John Carter filmi yapmak istediklerini duyurdular.

2012 yılında çıkan, Burroughs’un A Princess of Mars romanının uyarlaması John Carter ismiyle beyazperdeye yansımıştı. Başrolünde Taylor Kitsch bulunuyordu. Yönetmen koltuğunda ise Finding Nemo’dan hatırlayacağımız Andrew Stanton vardı. Pek çok incelemede ortalama puanların üzerine çıkamayan John Carter’ın, devamını bekleyen izleyiciler de bulunuyordu. Şimdi ise John Carter filmlerinin geleceği hakkında açıklama yapıldı.

john-carter-gorsel

Edgar Rice Burroughs firmasının başkanı düzenlenen basın toplantısında “John Carter of Mars, Star Wars, Avatar ve Superman gibi klasik filmlerin yaratıcılığını uyandırmıştır” sözlerini kullandı ve ekledi: ”Edgar Rice Burroughs macera konusunda usta bir isimdi ve eserleri dünya çapında insanları eğlendirmeye devam ediyor. Burroughs’un yazdığı Mars roman serisinin yeni filmlerini yapmak için yardımcı arıyoruz. Bu macera asla bitmez. Yeni Tarzan filminin Warner Bros tarafından geliştirilmesiyle, John Carter of Mars’ın dünyadaki her yaştan izleyici eğlendiren bir isim haline gelmesini umuyoruz.

İlginizi Çekebilir  Ünlü Serilerden En Yeni Haberler Bu Yazıda

Yeni filme heyecanlanmak için daha çok erken. Güzel bir kadroyla yine büyük gişe hasılatı yapacak bir film gelebilir. O zamana kadar yazarın Mars serisi okunabilir. Elbette Türkiye’deki yayın evlerinin de Burroughs’un efsanevi çalışmalarını Türkçe’ye çevirmesi en büyük isteklerimizden birisi.