Sinema Haberleri

Yeni Bir John Carter Filmi Gelebilir Mi?

john-carter-banner

John Carter of Mars ve Tarzan’ın yazarı tarafından 1923 yılında kurulan ve yazarla aynı adı taşıyan Edgar Rice Burroughs isimli firma, John Carter of Mars’ın haklarını Walt Disney Pictures’tan geri aldı. Ayrıca yeni bir John Carter filmi yapmak istediklerini duyurdular.

2012 yılında çıkan, Burroughs’un A Princess of Mars romanının uyarlaması John Carter ismiyle beyazperdeye yansımıştı. Başrolünde Taylor Kitsch bulunuyordu. Yönetmen koltuğunda ise Finding Nemo’dan hatırlayacağımız Andrew Stanton vardı. Pek çok incelemede ortalama puanların üzerine çıkamayan John Carter’ın, devamını bekleyen izleyiciler de bulunuyordu. Şimdi ise John Carter filmlerinin geleceği hakkında açıklama yapıldı.

İlgili Makaleler

john-carter-gorsel

Edgar Rice Burroughs firmasının başkanı düzenlenen basın toplantısında “John Carter of Mars, Star Wars, Avatar ve Superman gibi klasik filmlerin yaratıcılığını uyandırmıştır” sözlerini kullandı ve ekledi: ”Edgar Rice Burroughs macera konusunda usta bir isimdi ve eserleri dünya çapında insanları eğlendirmeye devam ediyor. Burroughs’un yazdığı Mars roman serisinin yeni filmlerini yapmak için yardımcı arıyoruz. Bu macera asla bitmez. Yeni Tarzan filminin Warner Bros tarafından geliştirilmesiyle, John Carter of Mars’ın dünyadaki her yaştan izleyici eğlendiren bir isim haline gelmesini umuyoruz.

Yeni filme heyecanlanmak için daha çok erken. Güzel bir kadroyla yine büyük gişe hasılatı yapacak bir film gelebilir. O zamana kadar yazarın Mars serisi okunabilir. Elbette Türkiye’deki yayın evlerinin de Burroughs’un efsanevi çalışmalarını Türkçe’ye çevirmesi en büyük isteklerimizden birisi.

İlginizi Çekebilir  DC Comics Filmlerinin Tarihleri Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu