Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Yeni Batman Filminin Çekimleri 2019’da Başlayacak

Yeni Batman Filminin Çekimleri 2019’da Başlayacak

Warner Bros., Ben Affleck ve Matt Reeves üçgeni yüzünden arapsaçından sağlam bir denizci düğümüne dönen Batman filminin çekim tarihiyle ilgili ilk bilgiler ortaya çıktı.

Hatırlarsanız Warner Bros. Batman filmi için Ben Affleck’e tam yetki vermişti. Sonrasında yönetmen koltuğundan da inen Affleck’in yerine Matt Reeves tercih edilmişti. Olaylar da işte tam burada karışmaya başlamıştı. Ben Affleck’in senaryosunu çöpe atan Reeves, ünlü aktör ile çalışmak istemediğine dair demeçler vermişti.

Batman filmi ne zaman çekilecek, ne olacak diye düşünürken Wonder Woman ve Justice League filmleriyle hayranlar biraz olsun sakinleşmişti. Şimdi ise Warner Bros. tarafından yapılan açıklamaya göre Batman filminin çekimlerine 2019 yılından önce başlanmayacak. Firma hali hazırda Wonder Woman 2, Shazam ve Joker filmlerinin çekimlerine odaklanmış durumda.

Hal böyle olunca 2019 yılında çekimlerine başlanması planlanan Batman filmini 2020-21’den önce izleyemeyeceğiz. Zaten filmin çekimlerinin ertelenmesi oldukça yerinde bir karar olmuş. Halen Ben Affleck’in, Batman’i canlandırıp canlandırmayacağı meçhul.

Affleck, Justice League devam filminin yanı sıra Flashpoint filminde de Batman rolünü canlandıracak fakat Matt Reeves’in Batman filmi için Jake Gyllenhaal’in düşünüldüğü söyleniyor.

İlginizi Çekebilir  Mortal Kombat ve Resident Evil Filmlerinin Senaristi Russo'nun, BioShock İçin Güzel Bir Fikri Var

Christopher Nolan, Kara Şövalye Üçlemesi’ni çekerken bu kadar zorlanmış mıydı, diye düşünmeden edemiyorum.