Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Yeni Batman Dedektiflik Hikayesi Olacak

Yeni Batman Dedektiflik Hikayesi Olacak

batman-ben-affleck-banner

Şu sıralar yeni Justice League filmi ile meşgul olan Ben Affleck, kendi yöneteceği Batman filmi ile ilgili ne istediğini bulmuş gibi duruyor: Bir dedektif hikayesi.

Ben Affleck, hem yönetmeni hem de oyuncusu olduğu yeni Batman filmi hakkında “Dünyanın en iyi dedektif duruşuna sahip karakterine sahibiz. Bundan faydalanarak Batman v Superman’e göre karakterin dedektiflik özelliklerini daha ön plana çekeceğim” açıklamasında bulundu.

ben-affleck-bruce-wayne

Batman’in dedektif maceralarıyla olan ilgisi hakkındaysa “Bence tüm o harika Batman hikayelerinin altında dedektif hikayeleri yatıyor. Bu yüzden noir film hissiyatı yaratıyorlar. Bir şekilde Malta Şahini’nin* yarattığı etkiye sahipler.” sözlerine yer verdi.

Affleck, yeni Batman filminde esecek 1950’ler American Noir havasına karşı bizleri uyarmış oldu. Zaten bir süper kahraman değil de süper dedektif olan Batman’e de böyle bir film daha çok yakışacaktır!

*Malta Şahini: Orjinal ismi “The Maltese Falcon” olan 1941 yapımı Dashiel Hammett’ın aynı adlı romanına dayanan noir film. Başrolü Humphrey Bogart oynamakta.
İlginizi Çekebilir  Batman vs. Darth Vader