Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » X-Men’in Yapımcısı Bilimkurgu Klasiği Logan’s Run’ı Yönetecek

X-Men’in Yapımcısı Bilimkurgu Klasiği Logan’s Run’ı Yönetecek

1976 yapımı bilimkurgu filmi Logan’s Run (Logan’ın Kaçışı) filminin bir kez daha izleyici ile bulacağını müjdelemiştik ve bir süredir yeni gelişmeleri bekliyorduk. Şimdi ise yönetmen koltuğuna da başarılı ve tanıdığımız bir ismin oturacağı açıklandı.

Deadline’ın haberine göre; Warner Bros., insanların 30 yaşına kadar yaşamalarına izin verilen 23. yüzyılda geçen bir ütopyanın anlatıldığı Logan’s Run filmini yönetmesi için X-Men‘in yapımcısı Simon Kinberg ile anlaştı.

Hunger Games‘in yazarı Peter Craig‘in senaryosu üzerinde çalıştığı filmin orijinalinde dönemin ünlü oyuncularından Michael York ve Farrah Fawcett oynadı. Logan’s Run‘ın Warner Bros. imzalı yeni versiyonunda kimlerin rol alacağı ise henüz açıklanmadı ancak ana kahramanın bu kez bir kadın olması bekleniyor.

William F. Noland ve George Clayton Johnson‘un romanından sinemaya uyarlanan filmde; genç ve verimli insanlar sınırları içine kapandıkları şehirlerinde eğlenceli bir yaşam sürmektedir. Ancak 30 yaşına gelen (yaşlanan) bireyler, tüm toplumun katıldığı bir törenle yeniden doğacaklarına inanarak ölüme yürür. İnsanlar için büyük onur sayılan bu ölüm sisteminde çalışan Logan, sistemin ardındaki gerçekleri keşfedince yasaları çiğner ve kaçak durumuna düşer. 70’lerin bilim kurgu klasiği, TRT’de dizi olarak da yayınlanmıştı.

İlginizi Çekebilir  Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları Vizyonda!