Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » X-Men, Fantastic Four ve Deadpool Eve Döndü!

X-Men, Fantastic Four ve Deadpool Eve Döndü!

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük şirketleri arasındaki satış anlaşması eğlence sektörüne bomba gibi düşmüştü. Disney’in Fox’u satın alması sadece film ve televizyon sektörünü değil aynı zamanda çizgi roman tutkunlarını da yakından ilgilendiriyordu. Şimdi ise Marvel hayranlarının beklediği güzel haber geldi. Kahramanlar eve döndü…

Ağustos 2009’da dünyanın en büyük çizgi roman firmalarından biri olan Marvel Comics‘i 4 milyar dolara satın alan Disney, zamanında Marvel tarafından başka film stüdyolarına hakları devredilen çizgi roman kahramanlarının peşindeydi. Spider-Man, Sony Entertaintment’ın elinde ancak geçtiğimiz dönemde yapılan anlaşma ile Spider-Man’i Marvel filmlerinde görmeye başladık.

► Spider-Man Resmen Marvel Cinematic Universe’e Katıldı

Dışarıda X-Men, Fantastic Four ve son dönemde sinemada büyük ses getiren Deadpool kalmıştı. Disney’in Fox’u satın almasının ardından lisans anlaşmaları da tamamlandı. 

► Disney, Fox’u 71.3 Milyar Dolara Satın Aldığını Duyurdu

Fox’un elinde bulunan X-Men, Fantastic Four ve Deadpool filmlerinin hakları da yeniden Marvel’a; yani Disney’e dönmüş oldu.

Bu Ne Anlama Geliyor?

Fox’un elinde bulunan çizgi roman uyarlamalarını zaten -Fantastic Four hariç- başarılı bir şekilde izliyoruz. Şimdi bu hakların Disney’in eline geçmesiyle aslında bu filmler de Marvel’ın tüm kahramanları ile aynı filmde yer alabilecek. Mesela Bir Avengers filminde Deadpool’u, bir Fantastic Four filminde Hulk’u veya bir Iron Man filminde X-Men ekibini veya Wolverine’i görebileceğiz.

İlginizi Çekebilir  War for the Planet of the Apes Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Marvel Sinematik Evreni, Avengers: Infinity War Part 2 sonrasında yeni bir döneme girecek ve görülen o ki bu yeni döneme daha renkli bir şekilde girecek. Bakarsınız bir Deadpool vs. Wolverine filmi görebiliriz. Hulk vs. Wolverine de olur. Ne de olsa herkes toplandı artık…