Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Wonder Woman 1984 Filminden Fotoğraflar Yayınlandı

Wonder Woman 1984 Filminden Fotoğraflar Yayınlandı

DC Evreni’nin filmleri devam ederken Wonder Woman bu kez bizi 1980’li yıllara götürmeye hazırlanıyor. Diana’yı ilk filmde I. Dünya Savaşı cephesinde izlemiştik, şimdi yaklaşık 70 yıl sonra, karşımıza çıkacak. Peki 1984 sadece bir tarih mi yoksa bize başka bir şeyler mi anlatılmaya çalışılıyor?

Açıkçası I. Dünya Savaşı’nda yaşanan bir kahramanlık hikayesinin ardından yıkımın ve vahşetin daha çok görüldüğü bir II. Dünya Savaşı hikayesiyle karşılaşırız diye umuyordum. Bir sebepten bu dönem es geçilmiş ve Wonder Woman kendisini 1980’li yıllarda bulmuş. Setten yayınlanan ilk fotoğraflardaki kostümler zaten dönemi bize gayet net yansıtıyor.

Filmin 1980’lerde geçeceği kesin ancak filmin isminde yer alan 1984 yılında mı geçecek, yoksa filmin ismindeki 1984, George Orwell’ın kült eserine yapılan bir gönderme mi?

► George Orwell’ın 1984 Romanının Haritası Çıkarıldı

Wonder Woman 1984 ve George Orwell

1984 eseri, distopik bilimkurgunun en önemli örneklerindendir. Totaliter rejimin ve baskının insanlar üzerindeki etkisinin anlatıldığı sosyolojik bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor. George Orwell’ın 1984 kitabında toplum sınıflara ayrılmıştır. İnsanlar devamlı olarak teleekran denilen aygıtlarla dinlenip izlenmektedir.

İlginizi Çekebilir  Mad Max Serisinin Yeni Filmi Şimdiden Duyuruldu!

Özgür düşüncenin olmadığı bir ortam vardır ve insanların yaşamları kısıtlanmaktadır. Bireylerin her daim takip edildiği, bireyselliğin tamamen yok edildiği ve insanların her an izlendiği bir dünya sunulmaktadır.

► 1984 ile Cesur Yeni Dünya Eserlerinin Farkları ve Günümüzdeki Yansımaları

Yukarıdaki, 1984 kitabından bir sahne olan televizyon fotoğrafının hemen ardından yayınlanan Wonder Woman fotoğrafına bakalım.

Burada da Diana’nın 1980’li yılların renkli görüntülerinden oluşan televizyon ekranlarına baktığını görüyoruz. Yayınlanan bu fotoğraf, filmin bir 1984 kitabı atmosferinde; baskıcı bir rejime karşı savaşı anlatacağının ipucu olabilir mi?

Tabii bir de Steve Trevor’ın yine dönemin modasına uygun kıyafetli fotoğrafı yayınlandı. Bu fotoğrafla ilgili bir çıkarım yapmak, moda dışında mümkün değil. :)

Süper güçlere sahip olmayan bir insan olan Steve Trevor’ın I. Dünya Savaşı’ndan bunca yıl sonra bile aynı formunu koruyor olması dikkat çekici. Belki de Captain America benzeri bir donma hikayesi göreceğiz ancak kendisinin bu zamana kadar nasıl yaşlanmadan geldiği merak konusu.

Yayınlanan yeni fotoğrafta ise Wonder Woman’ı zırhı içerisinde görüyoruz. Hem ilk Wonder Woman filmi hem de Justice League filminde izlediğimiz zırha göre renklerin daha canlı olduğu bir zırh hemen kendisini gösteriyor. Yine 80’li yılların canlı renklerine uydurulmuş olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Warcraft Filminin Karakterleri ve Posterleri Açıklandı

Başrollerinde Gal Gadot ve Chris Pine’ın izleyeceğimiz, yönetmenliğini de Patty Jenkins’in yaptığı Wonder Woman 1984 filminin 1 Kasım 2019‘da vizyona girmesi bekleniyor.