Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Warner Bros’un Death Note Uyarlaması +18 Olacak

Warner Bros’un Death Note Uyarlaması +18 Olacak

death-note-banner

Death Note’un, Amerikan yapımı sinema uyarlaması için tahmin ettiğimiz bir açıklama geldi.

DICE 2016’da Collider’la konuşan yapımcı Roy Lee, filmin yetişkin izleyici kitlesini hedef aldığını belirterek şunları söyledi; “Kesinlikle yetişkinler için. +18 sınırının altında olmasının şansı sıfır.”

Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata tarafından yaratılan manganın hayranlarının bu habere sevinmemesi için hiçbir sebep yok. Death Note’un konusunu şöyle bir hatırlayacak olursak Yagami Light adındaki zeki, lise öğrencisi, doğaüstü bir defter bulur ve bu defterle sadece isimlerini yazarak istediği kişiyi öldürebilmektedir. Kötülüğe karşı açtığı savaşta L ismindeki dedektifle karşı karşıya gelir ve ikilinin arasındaki mücadeleye tanık oluyoruz.

ryuk-death-note

Adam Wingard (The Guest, You’re Next) tarafından yönetilecek filmin başrollerinde Nat Wolff (Paper Towns) ve Margaret Qualley (The Leftovers) bulunuyor. Death Note resmen yapıma başlamamasına rağmen Lee ekibin toplandığını ve bu yılın içinde yapım aşamasına gireceklerini söylüyor.

nat-wolff-margaret-qualley

Yeni filmlerdeki +18 sınırı güzel bir hamle hem daha kaliteli yapımlar oluyor hem de firmalar daha çok kazanıyor. Birkaç filmin bu şartlar altında gişede başarısız olması diğer yapımların umudunu kıracaktır büyük ihtimal. Umarım gereksiz yere bazı yapımları +18 seviyesine çekmezler.

İlginizi Çekebilir  Fantastik Bir 3D Film: Hugo