Sinema Haberleri

Warcraft Filminin Devamı Gelmeyebilir!

warcraft-movie-banner

Box office sayıları sebebiyle eleştirilen Warcraft video oyunu uyarlamaları dalında en çok kazanan film olmayı başarsa da, bu yeterli olmadı.

160 milyon dolarlık bütçesine karşılık Amerika’da yalnızca 46.6 milyon dolar kazanan filmin devam halkası ihtimali riske girdi.

The Hollywood Reporter’da yer alan habere göre filmin gişesinin 220.8 milyon dolarlık kısmı Çin’deki hasılatına bağlı olarak geldi. Amerika’daki düşük gişesi hakkında analist Jeff Bock’tan “Endüstride görülmemiş bir şey” yorumunu kazanan filmin devam halkası için henüz tüm umutlar kaybolmuş değil, zira Bock’a göre eğer Çin’deki gişe yüksek olmasaydı daha da büyük bir hayal kırıklığı yaşanabilirdi.

warcraft-gif

Ayrıca daha düşük rakamlara bile devam halkasının çekildiği de bir gerçek. Gişedeki kaybı 15 milyon dolar civarında görünen filmin devam halkası çekilecekse bunun daha düşük bütçeli ve Çin seyircilerini düşünerek ele alınacak bir film olması ihtimali yüksek.

Video oyunu uyarlaması sıralamasında ilk sırayı dünya çapında kazandığı 430.2 milyon dolar ile alan Warcraft‘ı listede takip eden 2. yapım ise 341.6 milyon dolar ile Angry Birds Movie oldu.

Kaynak: Beyazperde – The Hollywood Reporter

İlginizi Çekebilir  Indiana Jones 5 Filminin Senaryosu Biter Bitmez Harrison Ford ile Çekimlere Başlanacak

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yıllar içinde Blizzard a gıcık olan biri olarak bu haber hoşuma gitti.yapmasınlar film falan.o kadar filmi yapılacak şey varken bumu yani?sağol kalsın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu