Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Voltron’un Sinema Filmi Geliyor!

Voltron’un Sinema Filmi Geliyor!

Geçtiğimiz yaz, Universal Pictures’ın da sahibi olan NBCUniversal firması, başarılı animasyon stüdyosu DreamWorks Animation‘ı 3.8 milyar dolara satın almıştı. Bu sırada DreamWorks, çizgi film klasiği ve efsanesi olan Voltron‘u sinemaya uyarlamakla uğraşıyordu.

Bugün öğrendik ki Universal Pictures, bu projeyi devam ettirmeye karar verdi.

voltron

Netflix’te yayınlanan Voltron: Legendary Defender animasyon serisi ile Voltron özlemimizi bir nebze dindirmiş olsak da sinemada canlı bir Voltron filmi izlemenin tadı bambaşka olacaktır. Deadline’ın haberine göre The Chronicles of Riddick ve The Lone Ranger gibi filmlerin yapımcılığını yapan Tom Engleman filmin yapımcılığını üstlenirken X-Men ve Watchmen filmlerinin senaristi David Hayter da Voltron filminin senaryosu için kalemi eline almış.

Bundan birkaç yıl önce Atlas Entertainment, Voltron: Defender of the Universe isimli sinema filmi için çalışmalara başlamıştı ancak proje hiçbir zaman hayata geçmemişti. Şimdi Universal Pictures gibi dev bir firmanın bu işi tamamlayacağına olan inancımız tam.

voltron-resim

Voltron; 1984 yılında Japon animeleri olan Beast King GoLion ve Kikou Kantai Dairugger XV‘ten uyarlanan ve 5 farklı renkteki robot aslanın birleşerek dev bir robot olan Voltron’u oluşturmalarıyla Kral Zarkon ve Prens Lotor’un şeytani planlarına karşı galaksiyi ve Arus gezegenini korumasını konu alan bir çizgi film serisiydi. Filmde nasıl bir konu işleneceği henüz belli değil.

İlginizi Çekebilir  SİYAD, Giovanni Scognamillo'nun Anısını Fantastik Ödüllerle Yaşatacak

Şimdiden Voltron, Voltron, Voltron diye bağırmak geliyor insanın içinden.