Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Uzay Kuvvetleri 2911 Sinemalarda

Uzay Kuvvetleri 2911 Sinemalarda

uzay-kuvvetleri-2911-banner

Son zamanlarda sıkça konuşulan, ilk Türk yapımı üç boyutlu animasyon filmi olma özelliği taşıyan Uzay Kuvvetleri 2911 vizyona girdi.

Yönetmenliğini ve yapımcılığını, Hollywood’da pek çok filmde efekt uzmanı olarak çalışan Şahin Derun’un yaptığı bilimkurgu filmi, 2911 yılında bir görev için yola çıkan “TCG Savarona” adlı Türk uzay gemisi ve mürettebatının yaşadığı büyük serüveni konu alıyor.

Uzay Kuvvetleri 2911 filminin hikayesi şöyle;

uzay-kuvvetleri-2911-afisUzayın dokuzuncu sektör adıyla bilinen tehlikeli ve henüz keşfedilmemiş kısmında bulunan bir nebulanın içinden gaz ve partikül örnekleri toplamak üzere Murat kaptan komutasındaki bilim adamlarından oluşan dört kişilik küçük bir mürettebat Albatros uzay istasyonundan Savarona uzay gemisiyle ayrılarak yola çıkarlar. Bu basit gibi görünen yolculukları onların yaşamla ölüm arasında kalacakları bir savaşın tam ortasına götürecektir. Bu savaşı kazanamazlarsa tüm güneş sistemi ve insan soyu da yok olacaktır. İşte bu savaşın kaderini Murat kaptan ve mürettebatının amansız mücadelesi belirleyecektir.

Murat kaptan ve mürettebatının uzay macerasına siz de eşlik edebilir, ilk 3 boyutlu Türk yapımı animasyon filmle tanışabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Yeni Jumanji Filmi, Yeniden Yapım Olmayacak

Herkese iyi seyirler!

Uzay Kuvvetleri 2911 fragmanı: