AYBABTUSinema Haberleri

Ursula K. Le Guin’in Yerdeniz Serisi Sinemaya Uyarlanabilir

Fantastik dünyalarının kapılarını sonuna dek aralayıp aramızdan ayrılan Ursula K. Le Guin‘in son dönemde bazı eserlerinin film uyarlamaları için görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

Le Guin imzalı bilimkurgu romanı The Telling‘in sinema uyarlamasının Leena Pendharker tarafından yazılıp yönetileceğini iki ay önce duymuştuk. Ama asıl büyük haber Deadline’dan geldi: Fantastik edebiyatın yapı taşlarından Earthsea (Yerdeniz) serisi de beyazperdeye uyarlanma aşamasında…

Oscar adayı filmlerin yapımcısı Jennifer Fox, Le Guin’den Yerdeniz serisinin film haklarını almış. Fantastik serinin film projesine yürütücü yapımcı olarak ünlü yazarın oğlu Theo Downes-Le Guin de katılmış.

İlgili Makaleler

Hal böyle olunca ilk kez 1960’larda okurlarla buluşan, 5 roman ve 8 küçük hikaye ile tamamlanan Yerdeniz efsanesini önümüzdeki yıllarda film serisi olarak karşımızda görmek kaçınılmaz olacak. Güç kazanmak için büyü kullananların hassas dengeleri bozduğu, yüzlerce adadan oluşan fantastik bir takımadada geçen Yerdeniz‘e bu kez görsel bir yolculuk yapmak kendi adıma çok da karşı koyabileceğim bir şey değil. Ged ile yeniden karşılaşmanın vereceği mutluluğu, hayallerimdeki Yerdeniz’e ne kadar yaklaşabileceklerine dair merakımı özenle bu seriye saklamayı planlıyorum.

Peki ya siz Yerdeniz tutkunları, Ursulacılar… Büyük üstadın nesillere sevdirdiği Yerdeniz’e film olarak şans verir misiniz?

İlginizi Çekebilir  Wolverine ve Deadpool Aynı Filmde Yer Alır Mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu