Sinema Haberleri

Ursula K. Le Guin’in Anlatış Romanı Film Oluyor!

Geçtiğimiz Ocak ayında aramızdan ayrılan usta yazar Ursula K. Le Guin‘in başarılı romanlarından Anlatış, izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Yazarın, vefatından kısa bir süre öncesine kadar uyarlamanın genel hatları üzerinde çalışmaya başladığı Anlatış‘ın beyaz perdeye geleceği, yapım şirketi Bayview Films tarafından doğrulandı.

Uyarlamanın senaryosunu, 2017 Haziran ayında vizyona giren 20 Weeks filmi ile yıldızı parlayan Leena Pendharkar kaleme alacak ve aynı zamanda yönetmen koltuğuna oturacak. Baş rolde ise Battlestar Galactica ve Star Trek: Discovery’den tanıdığımız Rekha Sharma yer alacak.

Pendharkar, proje hakkında The Hollywood Reporter’a şu sözleri söyledi:

“Bilim kurgunun en saygın eserlerinden birini beyaz perdeye taşıyacak olmaktan onur duyuyorum, özellikle de güçlü kadın seslerine ihtiyaç duyduğumuz şu zamanlarda. Anlatış, teknolojinin işgal ettiği bir kültürün içinde yolunu bulmaya çalışan bir kadının, insancıl hikayesini anlatıyor.”

2000 yılında yayımlanan ve Le Guin’in ünlü Hainli Döngüsü’nün bir parçası olan kitapta, Sharma’nın canlandıracağı ana karakter Sutty Dass’ın Dünya’dan, inceleme amacı ile kültürün ve inancın yasaklı olduğu Aka gezegenindeki serüvenini okuyoruz.

2018 yılı içerisinde çekimlerinin başlaması beklenen filmin, 2019’da vizyona girmesi planlanıyor. Anlatış’ın film uyarlaması umarım ki Yerdeniz serisinin film uyarlaması karşısında oldukça büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını belirten Le Guin’i gururlandıracak ve usta kaleminin hakkını verecek bir iş olur.

Eğer Anlatış romanının kendisi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Star Wars: Rogue One Filminin Çekimlerinden Fotoğraflar Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu