Sinema Haberleri

Universal’in Korku Canavarlarına Tom Cruise ve Johnny Depp Katıldı

canavarlar-banner

Korku edebiyatının ve sinemasının unutulmaz canavarlarının sinema dünyasına yıllar sonra yeniden döndüğünü heyecanla duyurmuştuk.

Universal Pictures, artık bir klasik haline gelmiş ve geçmiş zamanların en çok korkulan yaratıkları olan Kurtadam, Mumya, Görünmez Adam, Dracula, Kara Göl’ün Canavarı ve Frankenstein’ı yeniden beyazperdeye taşıyor.

Alex Kurtzman ve Chris Morgan gibi önemli isimlere emanet edilen filmler yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Yıllar önce bu canavarlar The Monster Squad (Canavarlar Kulübü) filminde bir araya gelmişler ve korku saçmışlardı. Şimdi ise Universal, Marvel’ın yolunu izliyor. Önce karakterlerin tek filmlerini yapıp sonra The Avengers örneğindeki gibi bir araya getirmek. Bu sayede yeni bir The Monster Squad görebiliriz. Evet, Suicide Squad yokken bunlar vardı!

Serinin ilk filmi The Mummy (Mumya) olacak. The Mummy ile ilgili güzel gelişmeler var.

the-mummy

The Mummy Filminde Neler Olacak?

Aynı isme sahip olmasına rağmen (ee yaratığın ismi Mumya, ne olacağdı) 1999 yılında vizyona giren ve başrolünde Brendan Fraser’ın oynadığı The Mummy filmiyle alakası yok. Bu filmde yine ana yaratık olarak Mumya’yı göreceğiz.

tom-cruise-mummy

Filmin başrollerinde de Tom Cruise ve Sofia Boutella oynayacak. Filmin konusu da geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Deniz Komandosu Tyler Colt, bir terörist grubunu yakalamak için gittiği Irak görevinde, teröristler yerine büyülü bir şekilde ölmüş mezar soyguncularını bulurlar. Mezar odasına giren Colt ve yanındaki adamlar da doğaüstü bir güç tarafından etki altına alınırlar. Sonrasında farkederler ki teröristlerin saklandığı mağara olarak düşündükleri yer aslında binlerce yıllık bir mezarmış. Askerler birbirine düşer ve birbirlerine saldırırlar. Ekipten başarıyla tek kurtulan kişi Tyler Colt olur ve o da mezarın derinliklerinde demir lahiti bulur. Lahitin üzerinde ank ve Horus’un Gözü sembolleri vardır. Lahiti açan Colt, mezarın içindeki gücü serbest bırakır. O sırada yıldız şeklinde bir sembolle mühürlenir. Colt’un zihni Asur Kralı Ashirtniple tarafından ele geçirilir.

Canavarlar serisinin ilk filmi olacak The Mummy’nin 24 Mart 2017’de vizyona girmesi planlanıyor. Yönetmenliğini de Alex Kurtzman yapacak. Tom Cruise’un Tyler Colt karakterini canlandıracağını düşünüyoruz.

Peki ya Johnny Depp Nerede?

Universal’in Canavarlar serisinin ikinci filmi de H.G. Wells’in romanında karşımıza çıkan Görünmez Adam’ı anlatacak. Wells’in 1897 yılında yayınlanan romanı 1933 yılında sinemaya uyarlanmıştı. 80 yıldan fazla süre sonra beyazperdeye yeniden gelecek The Invisible Man filminde başrolde olacak. Bu haber her ne kadar Johnny Depp‘e aşık olanları sevindirecek olsa da durum çok manidar. Johnny Depp maalesef Görünmez Adam’ı oynayacak. Yani filmde kendisinin yakışıklı yüzünü pek görebileceğimizi sanmıyoruz.

johnny-Depp_invisible_man

Filmde Görünmez Adam’ı etrafına korku saçan bir canavar olarak göreceğiz. Tabii öncesinde ışık bilimi üzerine araştırmalar yapan doktor olarak Johnny Depp’i göreceğiz diye düşünüyoruz.

Kısaca şöyle bahsedelim; Griffin isimli doktor ışıklar üzerine deneyler ve araştırmalar yapmaktadır. Sonrasında insan vücudunun ışığı yansıtması ve emmesi üzerine yaptığı deneyler sırasında görünmez olur. Sonrasında da bandajlara sarılı yüzüyle karşımıza çıkar.

The Invisible Man filminin de 2017’nin sonlarına doğru vizyona girmesi planlanıyor.

İlginizi Çekebilir  Geçmişten Günümüze Pixar'ın 30 Yıllık Evrimi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu