Sinema Haberleri

Universal Studios, LEGO Filmleri Yayın Haklarını Satın Aldı!

Uzun zamandır Warner Bros.’un elinde olan LEGO filmleri yayın hakları, devam eden görüşmeler sonucunda Universal Studios’a geçti.

Deadline’da yer alan habere göre Universal Studios, 5 yıllığına LEGO filmlerinin yayın haklarını satın aldı. Peki bu ne demek oluyor? Warner Bros. markası altındaki karakterlere özel yeni Lego filmleri gelmeyecek.

Yani yeni Batman LEGO filmlerine ya da Harry Potter temalı Lego film çalışmalarına güle güle diyebiliriz. Öte yandan LEGO Movie serisine ne olacağı da merak konusu. Warner Bros. altında hazırlanan iki LEGO filmi büyük başarı sağlamıştı. Warner Bros. yayınlanmış filmlerin haklarını koruyacak ancak Universal Studios’un yapacağı filmlerde hakkı olmayacak.

LEGO Movie ve LEGO Batman serilerinin başındaki Dan Lin görevine devam edecek ancak yönetmenler için aynı şey söylenemeyebilir. Universal yeni yönetmen ve yazar kadrosu toparlamakta kararlı.

Universal Studios ise kendi elindeki, Jurassic Park ya da Fast & Furious gibi serilerden LEGO filmleri hazırlamayı planlıyor. LEGO Movie serisine devam edip etmeyeceği de henüz belli değil.

İlginizi Çekebilir  Disney, Robin Hood'u Yeniden Çekiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu