Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Underworld: Blood Wars Filmi Bugün Vizyonda!

Underworld: Blood Wars Filmi Bugün Vizyonda!

Vampirler ve likanlar arasındaki savaş devam ediyor. Underworld: Blood Wars filmi bugün vizyona girdi.

Gişe devi serinin son filmi Underworld: Blood Wars‘ta (Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları) vampir ölüm taciri Selene (Kate Beckinsale) hem Likan klanının hem kendisine ihanet eden vampir fraksiyonunun saldırılarına karşı koyuyor. Selene, yegane müttefikleri David (Theo James) ve onun babası Thomas’ın yardımıyla (Charles Dance), likanlar ile vampirler arasındaki savaşı bitirmek zorundadır; bu, nihai fedakarlığı yapmak anlamına gelse bile.

Büyük başarı kazanmış aksiyon-korku türündeki serinin bu beşinci filmi, aksiyonu Underworld: Awakening’in (Karanlıklar Ülkesi Uyanış) bıraktığı yerden devam ettiriyor. Likanlar, Marius’la (Tobias Menzies) güçlü bir yeni lider kazanmışlardır. Marius önceden ayak takımını andıran güruhlara fanatik bir amaç ve disiplin anlayışı vermiştir. Selene’in Vampir-Likan melezi olan kızı Eve’in yerini öğrenmek için, Vampir Ölüm Taciri’nin izini bulmasına hiçbir şey engel olamayacaktır.

David’in eşlik ettiği Selene izini süren likanlardan zorlukla kaçar. Bu sırada David’in babası Thomas’ın yürüttüğü ateşkes görüşmeleri sayesinde hırslı Semira’nın (Lara Pulver) yöneticisi olduğu Doğu Meclisi’ne sığınır. Selene’in artan Likan tehdidinden büyük korku duyan eski Vampir rakipleri, onun efsanevi dövüş yeteneklerinin Likan belasını toptan ortadan kaldırmalarına yardımcı olmasını ummaktadırlar. Fakat Selene Doğulu koruyucularından bazılarının haince planları olduğunu keşfedince, David’le birlikte bir kez daha kaçmaya başlar. İkili gizemli İskandinav Meclisi’nin duvarlarının ardına sığınmak zorunda kalır. İskandinav Meclisi yeryüzünün en kuzeyinde adeta keşişler gibi münzevi bir hayat yaşayan, barışçıl bir Vampir tarikatıdır. Ancak David ve Selene’in Var Dohr’un karla kaplı topraklarında yeni buldukları güvenlik hissi ellerinden kayıp gider çünkü Selene nereye giderse gitsin, Vampirler ile Likanlar arasında asırlar öncesine dayanan savaş onu takip edecektir.

İlginizi Çekebilir  Dumbo Filminden Renkli Karakter Posterleri Yayınlandı

underworld-blood-wars3

Underworld: Blood Wars’un başrollerini Kate Beckinsale (Underworld, Love & Friendship), Theo James (The Divergent Serisi), Lara Pulver (Edge of Tomorrow), Tobias Menzies (“Outlander”, “The Night Manager”), Bradley James (A&E yapımı “Damien”), James Faulkner (“Game of Thrones”) ve Charles Dance (“Game of Thrones”) paylaşıyor. Yönetmenliğini Anna Foerster’in (“Outlander”, “Criminal Minds”) gerçekleştirdiği filmin senaryosu Cory Goodman’a (The Last Witch Hunter, Priest), hikayesi ise Kyle Ward ve Cory Goodman’a ait.

İyi seyirler!