Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Transcendence Filmi Bugün Vizyonda

Transcendence Filmi Bugün Vizyonda

transcendence-banner

Bir süredir bahsettiğimiz bilimkurgu filmi Transcendence (Evrim) bugün vizyona girdi.

İnsan beyninin teknoloji ile birleştiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan, akıllı bilgisayar veya akıllı robot teknolojisini biraz daha düşünmemize sebep olan film, farklı bir gelecek kurgusunu bizlere sunuyor.

Filmin konusu şöyle;

transcendence

Dr. Will Caster, büyük buluşlar yapmış, şimdilerde ise bir önemli yapay zeka projesini yürüten bir bilimadamıdır ve bu nedenle teknoloji karşıtı birtakım radikal grupların tepkisini çekmektedir. Nihayetinde bu kişilerin istedikleri teknolojik yardımı yapmadığı için bir terörist grubun saldırısına uğrar ve cinayete kurban gider. Kendisi gibi bilim insanı olan eşi Evelyn, Will’in beynini gelişmiş bir süperbilgisayara entegre eder. Will’in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer. Dahası Will, bağlı olduğu bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyayı yaklaşan terörist tehlikeye karşı uyarmaya başlar. Fakat terörist grup Will’in hâlâ hayatta olduğunu fark edince süper bilgisayarı yok etmek için harekete geçerler…

Yönetmenliğini Wally Pfister’ın üstlendiği filmin senaryosu Jack Paglen’e ait. Başrol ise bilimkurgu türünde görmeye alışık olmadığımız bir isim olarak Johnny Depp.

İlginizi Çekebilir  Batman'in Solo Filminin Kötü Karakteri Deathstroke Olabilir

Transcendence, bu yılın önemli yapımlarından biri olarak öne çıkıyor. Bilimsel geleceğin nelere yol açabileceği konusunda güzel bir örnek teşkil ediyor. Bilimkurgu severlerin hoşuna gidecektir!

Filmin fragmanı:

http://youtu.be/Jn4dtLsN8l8