Sinema Haberleri

Tomb Raider’ın Yönetmeni, Norveç Halk Masalını Uyarlayacak

Tomb Raider ve The Wave filmlerini yöneten Roar Uthaug, Netflix‘in Norveç aksiyon-macera filmi Troll‘ün başına geçti.

Yapımcılığını Espen Horn ve Kristian Strand Sinkerud‘un üstlendiği Troll, Dovre Dağı‘nın derinliklerinde, binlerce yıl kapalı kaldıktan sonra devasa bir şeyin uyandığı yerde geçiyor. Yoluna çıkan her şeyi yok eden yaratık, hızla Norveç‘in başkentine yaklaşıyor. Sadece Norveç halk hikayelerinde var olduğu düşünülen bir şeyin nasıl durdurulacağı ise bilinmiyor.

Troll‘ün hikayesini çok uzun zamandır beyazperdeye aktarmak istediğini ifade eden yönetmen Roar Uthaug, “Troll, 20 yıldan fazla bir süredir aklımda gelişen bir fikirdi. Netflix ve Motion Blur‘daki hevesli ve tutkulu insanlarla bu filmi yaparak, bir hayali gerçekleştirmiş olacağım. Bu Norveç canavarını dünyaya salmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Netflix‘in Uluslararası Orijinal Filmler Bölüm Başkan Yardımcısı David Kosse ise Norveç yapımı için şunları söyledi: “Roar Uthaug ve Motion Blur ile bu ölçekte bir Norveç projesini dünyaya açmaktan gurur duyuyoruz. Roar son derece yetenekli bir film yapımcısı. Bu tutkulu ve eğlenceli filmle Norveç köklerine döneceği için heyecanlıyım.”

Bir Norveç peri masalı karakterini yine Norveçli yönetmen, yapımcılar ve oyuncuların katılımıyla sinema severlerle tanıştıracak olan Troll, 2022 yılında Netflix ekranlarında olacak.

İlginizi Çekebilir  Hellraiser'ın Hakları Clive Barker'a Geri Dönebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu