Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Tom Hanks, Pinokyo Uyarlamasında Geppetto Ustayı Oynayabilir

Tom Hanks, Pinokyo Uyarlamasında Geppetto Ustayı Oynayabilir

Oscar Ödüllü, ünlü oyuncu Tom Hanks, Disney’in yeniden uyarlayacağı Pinokyo filminde rol almayı istediğini yapımcılara bildirmiş.

Biliyorsunuz ki Disney, bir süredir klasik animasyon filmlerini yeniden uyarlıyor. Bazıları gerçekten çok kötü olsa da aradan sıyrılıp beğendiğimiz de oldu. Orijinal filmlerin ruhunu ve atmosferini gerçek oyuncularla çekmek bir hayli zor. Zaten bu animasyonların ne kadar kült olduğunu anlatmaya bile gerek yok.

Bunların arasından yeniden uyarlanacak animasyonlardan biri de Pinokyo. Bir süredir prodüksiyon çalışmaları devam eden uyarlama için daha öncesinde Tom Hanks’in adı geçmiş, ancak ünlü oyuncu filmde yer almak istememişti.

Deadline’da yer alan habere göre filmi yönetecek Paul King, görevinden ayrılıp işi Robert Zemeckis’e devredince, Tom Hanks filmde yer almayı düşünmeye başlamış. Zemeckis ve Hanks ikilisi, yıllar içerisinde Forrest Gump, Cast Away gibi filmlerde zaten beraber çalışmışlardı.

Tom Hanks’in ilk senaryo taslağını okuduğu ve çok beğendiği söyleniyor. Zemeckis ve yapımcılara ulaşan Hanks’in, Gepetto ustayı canlandıracağı belirtiliyor.

Pandemi sürecinde eşiyle beraber COVID-19 hastalığına yakalanan Tom Hanks, iyileştikten ve dinlendikten sonra tekrar sinema çalışmalarına başlamış durumda. Ünlü oyuncu şu aralar Elvis Presley’in hayatını konu edinen bir filmde çalışıyor.

İlginizi Çekebilir  ABC ve Lucasfilm Yeni Bir Star Wars Dizisi İçin Görüşmelere Başladılar

Bakalım bu kuvvetli söylentinin gerçeğe dönüşmesi ne kadar zaman alacak. Yoksa Pinokyo’nun yalan söyledikçe uzayan burnu gibi uzadıkça uzayacak mı?