Sinema Haberleri

Tolkien Filminin Çekimleri Tamamlandı

Modern fantazyanın babası J.R.R. Tolkien‘in hayat hikayesinin uyarlaması çekimleri tamamlandı! 

Beyazperdenin kült serilerinin arasına ismini altın harflerle yazdıran Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit‘in yaratıcısı, Orta Dünya’yı bizlere sunan ve modern fantazyanın oluşmasını sağlayan J.R.R. Tolkien’ın yaşamını beyaz perdeye aktaracak olan “Tolkien” filminin çekimlerinin tamamlandığı sosyal medya üzerinden müjdelendi.

İngiliz yazar, şair, filolog ve profesör unvanlı akademisyen J.R.R. Tolkien’i, X-Men’in yeni nesil Beast’i, Otoban, Equals ve Kill Your Friends gibi yapımlarla sıklıkla karşımıza çıkan Nicholas Hoult‘un canlandıracağı yapımın kadrosunda yer alan Lily Collins de, Tolkien’ın eşi Edith’e hayat verecek. Filmin kadrosunda Colm Meaney, Craig Roberts, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Tom Glynn-Carney, Genevieve O’Reilly, Laura Donnelly, Pam Ferris ve Derek Jacobi de bulunuyor.

Tolkien’ın karakterinin şekillendiği döneme odaklanacak olan filmin ismi “Tolkien“in yönetmen koltuğunda ise Finli yönetmen Dome Karukoski oturuyor. Senaryosunu David Gleeson ve Stephen Beresford‘un yazdığı film ünlü yazarın arkadaşlığı ve sevgiyi öğrendiği okul yıllarına ardından da sevdiklerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı ve hayal gücünü büyük ölçüde tetikleyen 2. Dünya Savaşı zamanlarına odaklanacak.

Hoult, Ekim ayında vizyona giren “Çavdar Tarlasındaki Asi” filminde de edebiyat tarihinde önemli bir yer etmiş bir diğer isim olan kült yazar J.D. Salinger‘ı canlandırmıştı.

İlginizi Çekebilir  Yeni Batman, The Dark Knight Üçlemesine Benzemeyecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu