Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Tim Burton’ın Yönettiği Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children Filmi Vizyonda

Tim Burton’ın Yönettiği Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children Filmi Vizyonda

Miss-Peregrines-Home-for-Peculiar-Children

Fantastik sinemanın dahisi Tim BurtonRansom Riggs‘in kaleme aldığı ilginç fantezi öyküsü Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları) filmi bugün vizyona girdi.

Eylül 2014’te bu proje belli olmasına rağmen çekimler neredeyse ancak 1,5 sene sonra başladı. Şimdi de film, beyazperde yerini aldı.

peregrine3

Filmin dehşete düşüren biraz “karanlık” görüntülerinin altında yine iç karartıcı bir hikaye yatıyor. Konusu şöyle;

Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesi’nin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine’in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır.

Dark Shadows’ta da Tim Burton’la çalışan Eva Green’in Miss Peregrine rolüne karşımıza çıkacağı, Judi Dench, Asa Butterfield, Ella Purnell, Chris O’Dowd, Allison Janney, Rupert Everett, Terence Stamp ve Samuel L. Jackson’ı da kadrosunda barındıran Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children filmini mutlaka izleyin. Ülkemizde İthaki Yayınları tarafından basılmış kitabını da mutlaka okuyun!

İlginizi Çekebilir  Cehennem Çocuğu Hellboy Ne Kadar Havalı?

İyi seyirler!